До 460 тисяч на місяць: за що бійцям Нацгвардії, поліції та ДПСУ доплачуватимуть на фронті

17:01
До 460 тисяч на місяць: за що бійцям Нацгвардії, поліції та ДПСУ доплачуватимуть на фронті - фото 1

Бійці Національної гвардії, прикордонники та спецпризначенці поліції зможуть отримувати до 460 тисяч гривень на місяць завдяки новій системі мотиваційних виплат. Про затвердження відповідних наказів повідомляє Цензор.НЕТ.

Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород військовослужбовцям Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та поліцейським поліції особливого призначення в межах експериментального проєкту мотиваційних виплат. Про це він повідомив у себе в соцмережах, передає Цензор.НЕТ.

БЕЗ ТАБУ розповідає, що йдеться не про загальну надбавку, а про систему виплат, прив’язану до участі в бойових діях, складності завдань і результатів роботи підрозділів.

Які виплати передбачили

За словами Вигівського, граничний розмір мотиваційних виплат може сягати 460 тисяч гривень на місяць. Найвищу суму отримають ті, хто виконує найризикованіші завдання на фронті та демонструє конкретний результат.

  • до 100 тисяч гривень на місяць – за безпосередню участь у бойових діях;
  • 170 тисяч гривень на місяць – за виконання завдань безпосередньо на лінії зіткнення;
  • 70 тисяч гривень на місяць – за роботу на інших ділянках фронту в межах ротного опорного пункту;
  • 50 тисяч гривень на місяць – за службу на пунктах управління;
  • від 15 до 30 тисяч гривень на місяць – для інструкторів-військовослужбовців;
  • до 10 тисяч гривень на місяць – для інших категорій військовослужбовців за проходження служби;
  • 40 тисяч гривень на добу – за захоплення ворожих позицій;
  • 20 тисяч гривень на добу – за повернення втрачених позицій;
  • 100 тисяч гривень – за кожного полоненого окупанта;
  • 15 тисяч гривень – за знищення ворога у стрілецькому чи рукопашному бою.

Коли почнуть нараховувати

У МВС заявляють, що накази вже перебувають на державній реєстрації. Після цього їх опублікують і вони набудуть чинності.

Окремо Вигівський уточнив, що виплати нараховуватимуться за період із 1 червня 2026 року. Тобто фактично механізм запрацює після завершення формальних процедур, але гроші мають рахувати з ретроспективою.

Такі рішення вписуються в ширший курс держави на фінансову мотивацію сил безпеки й оборони, особливо тих підрозділів, що працюють на передовій. Для Нацгвардії, прикордонників і спецпризначенців поліції це означає більш чітку прив’язку винагороди до реальної бойової роботи, а не лише до факту служби.

Раніше БЕЗ ТАБУ писав, що держава неодноразово змінювала підходи до грошового забезпечення військових і силовиків під час повномасштабної війни, намагаючись поєднати базові виплати з додатковими стимулами для найризикованіших напрямків служби. У попередніх матеріалах ми також розповідали про рішення, які впливають на фінансові гарантії для тих, хто працює на фронті.


Публікації