Чому треба заборонити Булгакова

16.09.2016, 10:35
3
Чому треба заборонити Булгакова - фото 1

Журналіст Осман Пашаєв пояснює, чому Собаче серце все ж має бути принесено у жертву.

Діма Сіманський написав, що не треба вивчати Булгакова в українських школах. На мить захотілося лайкнути всі коментарі Наташи Влащенко, яка дотепно знущалася з Дмитра. Аж раптом з'являється матеріал талановитого Іллі Азара в Медузі про утиски росіян в Тиві (Туві). Почитайте. Лонгрід хвилин на двадцять. І про те, наскільки частка росіян поменшала у цій автономії і про міфічні та справжні вбивства у 1990-х, і про те, як скаржилися Путіну.

Найдивніша скарга росіян: тувинці поміж собою на робочих зборах базікають тувинською, ба більше в сільских школах викладають тувинською і не напружують себе вивченням російської.

Я лише обережно запитав, чи не спадало на думку місцевих росіян бодай трохи опанувати тувинську. Запитання здивувало навіть автора: "Навіщо?"
І правда, навіщо вивчати мови корінних народів. Карельська майже зникла, на черзі мови удмуртів, марійців, комі-зирян та комі-пермяків. Трохи краща ситуація у чувашів, але винятково у сільскій місцевості. Намагаються пручатися зросійщенню татари, башкіри та народи кавказу . Втім у ліберальної, антипутинської частини цієї країни немає розуміння, нащо їм всі ті мови і культури. І вже ішної миті мрієш не тільки заборонити Булгакова, а й кириличну абетку і перевести українську хоч на арабицю, аби тільки подалі.

Не розуміти, не знати, забути. Можливо згодом. років за 50 щоб відкрити для себе їхню велику літературу наново. Але без їхнього політичного впливу.

Пост Османа Пашаєва на фейсбуці

Без Табу
3
powered by lun.ua

Публикации