Чи винні українці, що Росія на нас напала

08 марта, 11:42
Чому Росія пішла війною на Україну? - фото 1
Чому Росія пішла війною на Україну? / ВСУ

Поїхали соцмережами чергові маніпуляції на тему які українці неправильні і які українці винні у війні. Тож вчергове треба нагадати, що у війни Росії проти України є дві фундаментальні причин.

Причина перша

Росія залишилася імперією, і владу в цій імперії захопила переповнена ресентиментом кліка КГБшників на чолі з закомплексованим упизднем. Які мали час побудувати повноцінну диктатуру, рясно оплачену доходами від нафти, газу і інших ресурсів при пофігізмі Європи і США. І які в певний момент настільки впевнилися у своїй безкарності, що наважилися на війну у Європі. Звісно, заради найбільш ласого шматка який відірвався від імперії - України. Чи могло бути інакше? Важко відповісти об'єктивно.

Причина друга

Україна не скористалася вікном можливостей в 90-х і втратила час на інтеграцію до ЄС і НАТО. Вже на початку 00-х час було втрачено. Чи могли ми скористатися тим шансом в 90-х і чи достатньо широким було то вікно? Важко відповісти обʼєктивно.

Оце - дві реальні фундаментальні причини.

Усе інше - мова, культура, все що ще можна вигадати - це або російські самовиправдання, або віктімблеймінг у чистому вигляді. На російські самовиправдання нам має бути начхати. А ось віктімблеймінг - річ вкрай шкідлива, залиште людей у спокої. Дякую.

телеграм-канал Юрія Богданова

Публикации