Чехія визнала геноцидом дії російської армії в Україні

11 мая, 21:43
Дії Росії отримали належну оцінку - фото 1
Дії Росії отримали належну оцінку / ДСНС

Сенат Чехії 11 травня визнав геноцидом дії російської армії в Україні.

Першим в Україні цю важливу для нас новину повідомив посол України у Празі Євген Перебийніс.

«Чеський Сенат щойно визнав злочини, які російська армія вчиняє в Україні, геноцидом українського народу. У прийнятій постанові також міститься підтримка подальшого надання Чехією Україні зброї та отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС», – зазначив посол.

У своєму дописі Євген Перебийніс опублікував ухвалу верхньої палати парламенту Чехії, де засуджено «численні військові злочини, вчинені Росією в Україні а таких містах як Бородянка, Буча, Ірпінь чи Маріуполь, які задокументовані ООН, ОБСЄ та міжнародними організаціями з прав людини».

Також у документі засуджено «етнічно мотивовані злочини проти людства, такі як масові страти, прояви неповаги до загиблих, катування, зґвалтування, фізичне та психологічне насильство або насильницька депортація дітей, які Росія вчиняє систематично і масштабно, що є проявами геноциду проти українського народу».

Раніше парламенти Канади, Латвії, Естонії та Литви також визнали дії Росії в Україні геноцидом. Крім того, литовський парламент назвав Росію «державою, яка підтримує і здійснює тероризм».

Радіо Свобода

Публикации