Бійці ЗСУ продовжують поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права

27.11.2023, 17:33
Бійці ЗСУ продовжують поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права - фото 1

У період від серпня до листопада 2023 року в рамках проєктної діяльності Женевського центру з управління в сфері безпеки (#DCAF) було успішно проведено 25 тренінгових семінарів із глибоким вивченням норм Міжнародного гуманітарного права (МГП) для сержантського складу Збройних Сил України.

Реалізація цих заходів стала можливою завдяки підтримці урядів Фінляндської Республіки та Швейцарської Конфедерації.

Протягом цього періоду понад 1000 військовослужбовців різних видів та родів Збройних Сил України брали участь у заняттях у місцях відновлення боєздатності та бойового координаційного тренування особового складу.

Бійці ЗСУ продовжують поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права - фото 215075

Важливо відзначити, що проєктна діяльність DCAF щодо організації тренінгів з МГП отримала системний характер і значно покращила ефективність існуючої системи підготовки особового складу Збройних Сил України за цією тематикою. Заняття з МГП, проведені в рамках проєкту, взаємодіяли з профільними структурними підрозділами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

Бійці ЗСУ продовжують поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права - фото 215076

Це надало унікальну можливість збагатити знання особового складу не тільки передовими міжнародними практиками з МГП, але й практичним досвідом Збройних Сил України, отриманим у ході бойових дій з російськими окупаційними військами.

Бійці ЗСУ продовжують поглиблене вивчення норм Міжнародного гуманітарного права - фото 215077

Додатково варто відзначити, що проєкт DCAF з глибокого вивчення МГП, у співпраці з Міністерством оборони України, був започаткований у лютому 2023 року. Виконання проєкту забезпечує ГО "Ліга офіцерів", яка уклала Меморандум про співпрацю з Генеральним штабом Збройних Сил України.


Публикации