Абонплата за повітря або 50 відтінків Роттердаму «по-рошенівськи»

31.03.2017, 14:30
12
Абонплата за повітря або 50 відтінків Роттердаму «по-рошенівськи» - фото 1

Народний депутат Вікторія Войціцька обурена рішенням влади стягувати з громадян додаткові гроші, які начебто мають піти на утримання системи газопостачання, але насправді підуть до кишені Фірташа та близьких до президента Порошенка олігархів.

Регулятор привітав нас всіх з днем дурня та з першого квітня запроваджує нову систему оплати за використаний газ: один платіж за паливо як товар, і додатковий - за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів, що є абонплатою за підключення до системи газопостачання.

Це означає тільки одне: +100-200 грн. до наших платіжок за газ та мільярди гривень кешу Фірташу та Ко щороку.

Метелики і блакитний вогник. Чи багато «зради» у нових газових тарифах?

За умови, коли ринок газу відсутній і 70% облгазів в Україні контролює «Регіональна газова компанія» Фірташа, говорити про ринкову реформу структури платіжки просто смішно. Замість того, щоб обмежити вплив олігарха та його соратників, НКРЕ вирішує додатково забезпечити його бізнес-імперію.

Тепер поясніть, за ЩО додатково має платити споживач?

У споживача з’явиться вибір між постачальниками газу? - Ні.
За монополії облгазів на мережі, вхід на ринок інших постачальників неможливий. Якщо теоретично це і можливо, то ціна на газ в них явно не буде нижчою.

Чи Ви вірите, що ці кошти підуть на модернізацію мереж? – Забудьте. Як і не було в попередні роки.

І знову ж таки, де було публічне обговорення зміни структури платежу? Де розрахунки?? Де обговорення в профільному Комітеті? Регулятор продовжує працювати за власними непрозорими схемами.

І нас вже ставлять перед самим фактом прийнятого рішення.

Найбільше, мені сподобалась презентація НКРЕКП про соціальне дослідження серед населення. Нібито проведено анкетування споживачів, і 71% опитаних громадян підтримують деталізацію рахунків за спожитий газ та за користування мережами. Якби ж людям нормально пояснили, за що, кому і скільки вони реально платитимуть.
Чому Комітет ПЕК дізнається про прийняті рішення в останню чергу? Де публічні консультації, обговорення, розрахунки?

Чи презентаціїї з гарними картінками та відео з Ютубу достатньо?

З сьогоднішнім пропрезидентським складом НКРЕКП ми будемо щомісяця отримувати сюрпризи під обгорткою «лібералізації ринку».

Тільки повна ротація нинішнього складу зможе дати шанс на справделивого енергетичного арбітра.

Пост Вікторії Войціцької на фейсбуці

Без Табу
12

Публикации