"20 днів у Маріуполі" - де подивитися онлайн

21 марта, 17:51
"20 днів у Маріуполі" - правда про війну - фото 1
"20 днів у Маріуполі" - правда про війну

Оскароносний документальний фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" тепер можна подивитися онлайн в Україні – стрічка зʼявилася на цифрових платформах.

Фільм на Takflix доступний з українськими та англійськими субтитрами. Як завжди, 10 % з кожного квитка платформа передає фонду "Повернись живим", а 50 % — творцям стрічки.

Також переглянути фільм можна на інших українських стримінгах:

Покази також продовжуються у кінотеатрах. Зокрема, досі можна переглянути оскароносний фільм у:

  • кінотеатрі "Жовтень" (Київ): покази тривають щодня у двох залах – "Гегемон" та "Класік". Фільм можна подивитися англійською з українськими субтитрами;
  • мережі кінотеатрів Multiplex — в окремих кінотеатрах показ стрічки триває до 27 березня;
  • кінотеатрі "Ліра" (Київ);
  • кінотеатрі "КІНО42" (Київ);
  • мережі кінотеатрів "Оскар" — покази стрічки триватимуть до 27 березня;
  • мережі кінотеатрів "Планета кіно".

Більше кінотеатрів по всій Україні можна побачити тут — деталі слід уточнювати на сайтах.

"20 днів у Маріуполі" - дивитись онлайн трейлер фільму:

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Стрічка також перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

11 березня 2024 року стрічка отримала "Оскар" як найкращий документальний фільм. Це перший в історії український фільм, який отримав Оскар.

Суспільне

Публикации