Звернення ОБСЄ: об'єднані російсько-сепаратистські сили здійснили напад на Авдіївку

01.02.2017, 11:35
Бойовики обіцяють продовжити атаку, коли Українські військові відступлять - фото 1
Бойовики обіцяють продовжити атаку, коли Українські військові відступлять / osce.usmission.gov

ОБСЄ закликали Росію та бойовиків припинити вогонь, дати Україні відремонтувати вражені об'єкти інфраструктури та дотримуватись Мінских угод для забезпечення 17 тисяч населення Авдіїки, серед яких 2500 - діти.

Виступ Тимчасового повіреного у справах Кейт М. Бьорнс на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні щодо України 31 січня 2017 року.

Без Табу пропонує переклад промови.

Надзвичайна ситуація в Авдіївці, Україна

Cитуація в Авдіївці важка, об'єднаний російсько-сепаратистський напад призвів до великої кількості жертв і гуманітарної катастрофи, яка зачіпає 17 000 осіб. Ми закликаємо об'єднані російсько-сепаратистські сили до припинення вогню для приведення до ладу інфраструктури, яка перебуває в критичному стані.

26 січня Російська Федерація попередила постійну Раду про те, що ризик військової ескалації на Сході України дуже високий. За два дні потому, 28 січня, ситуація загострилася. Об'єднані російсько-сепаратистські сили почали напад на українські позиції в районі Авдіївки. Там бої стали настільки інтенсивними, що спеціальна Моніторингова Місія назвала число порушень режиму припинення вогню "незліченним" - вибухи перевищили 2 300 за 24 години.

Хоча українські Збройні Сили дали відсіч російсько-сепаратистському наступу, загинули вісім українських військовослужбовців і поранено двадцять шість. У відповідь на агресивні дії Україною створено нову, більш захищену позицію з української сторони лінії зіткнення на південь від Авдіївки.

У кінцевому рахунку, тільки розведення сил і відведення важких озброєнь по обидві сторони лінії зіткнення, як це передбачено Мінськими угодами, дозволить забезпечити стійкий режим припинення вогню, який залишається вкрай актуальним для народу України.

Шкода, нанесена в результаті бойових дій, залишила 17 000 чоловік в Авдіївці без води, електрики та тепла. Ми розуміємо, 2 500 з цих людей - діти. Україна взяла на себе відповідальність за благополуччя свого народу, готуючись забезпечити аварійне опалення для мешканців Авдіївки і евакуювати жителів в разі необхідності.

Україна закликала до негайного «режиму тиші», щоб дозволити провести ремонт об’єктів інфраструктури, що перебувають в критичному стані. Вона також спробувала скликати екстрене засідання тристоронньої контактної групи і закликала спеціальну моніторингову місію посилити патрулювання в цьому районі.

Тим не менш, об'єднані російсько-сепаратистські сили наполягають на тому, що вони будуть продовжувати атакувати, поки українські сили відступатимуть. Росія і сепаратисти ініціювали насильство в Авдіївці. Ми закликаємо Росію припинити агресію, дотримуватися режиму припинення вогню, виведення важких озброєнь і залишити спроби захопити нові території за лінією розмежування.

Температура впала далеко нижче нуля в Україні. Без води, електрики і тепла, життя тисяч людей перебуває під загрозою. Об'єднані російсько-сепаратистські сили повинні припинити свої напади в Авдіївці. Вони повинні припинити насильство і дозволити провести ремонт інфраструктури, яка перебуває в критичному стані. Перш за все, Росія і сепаратисти повинні продемонструвати свою готовність повною мірою дотримуватися режиму припинення вогню, - одного з головних пунктів Мінських угод, які вони так часто порушують.

Без табу

Публикации