Зрадник Медведчук "злив" свого спільника Порошенка ВІДЕО

23 мая, 11:37
Зраду викрито - фото 1
Зраду викрито / СБУ

Віктор Медведчук, затриманий за звинуваченням у державній зраді, починає давати свідчення. Зокрема він розповів про роль свого спільника та колишнього президента Петра Порошенка, а також роботу злочинної схеми, яка діяла в Україні.

Про деякі деталі викриття Порошенка СБУ випустила реліз.

Зазначається, что Медведчук вже дав перші свідчення: розповів деталі злочинної схеми та пояснив причетність Петра Порошенка.

Медведчук прокоментував виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Зауважимо, що його використовували для транспортування дизелю.

Зі слів Віктора Медведчука, Петро Порошенко сам звернувся до нього. Він попрохав навести контакти з керівництвом Росії. Але і це ще не все. П'ятий президент України особисто посприяв тому, щоб українські інстанції не стали на заваді ухваленню відповідного рішення.

Зрадник Медведчук 'злив' свого спільника Порошенка ВІДЕО - фото 211112

Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони ухвалювали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка,
– зазначив Медведчук.

Медведчук під час свідчення правоохоронцям зазначив, що трубопроводом займався через особисте прохання Порошенка. А сам трубопровід, підкреслюють у СБУ, за рік "відбив" удвічі більше, ніж у нього вклали – до 42 мільйонів доларів.

З травня 2019 року, коли на пост президента обрали Володимира Зеленського, дизель транспортувати через цю магістраль припинили.

Під час свідчень Медведчук розповів про покупку вугілля з території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей. Сама схема, додав він, налагоджувалася у 2014 – 2015 роках. А вугілля закуповувалося, по суті, у ватажків псевдореспублік.

"У цьому була залучена фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", – підкреслив Медведчук.

Назвав він назвав і конкретні прізвища тих, хто причетний до цієї схеми. Мовиться і про колишніх урядовців, і екскерівництво Нацбанку, і народних депутатів, і представників правоохоронної системи. Зокрема він згадав Валерію Гонтареву (колишню главу НБУ) та Ігоря Кононенка (колишнього нардепа 8-го скликання).

У СБУ зазначають, що продовжують слідчі дії. Правоохоронці працюють над встановленням усіх фактів, обставин, а також організаторів і учасників злочинних схем, які діяли в Україні.

Медведчук дав свідчення проти свого спільника Порошенка - дивіться відео:


Публикации