Зірковий київський адвокат згорів на $200 тисяч хабаря прокурорам САП і детективам НАБУ

05 июня, 16:50
Адвокат Носов попався на хабарі - фото 1
Адвокат Носов попався на хабарі / Міллер

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляє, що столичного адвоката юридичної компанії "Міллер" Олексія Носова викрили на спробі підкупу прокурорів САП та детективів Національного антикорупційного бюро.

Хабар у 200 тисяч доларів

"За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ на пропозиції надати хабар у розмірі 200 тис. дол. США викрили адвоката одного з столичних адвокатських об’єднань. Адвокат пропонував ці кошти прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ "НЕК "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування", - йдеться у заяві НАБУ.

Дії адвоката Носова (партнер адвокатської фірми "Міллер" та зірка української юриспруденції) кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України. Йому вже повідомили про підозру.

За рішенням слідчого судді ВАКС у присутності представників Ради адвокатів пройшли обшуки на робочому місці адвоката і за місцем його проживання. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

"Адвокату одного зі столичних адвокатських об’єднань, викритому напередодні на пропозиції хабаря у розмірі 200 тис. дол., повідомлено про підозру. Його дії кваліфіковано за ч.3 ст.369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі)", - заявили в НАБУ.

Кого хотів відмазати адвокат?

Йдеться про справу щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ "НЕК "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн. У січні 2024 року НАБУ і САП викрили схему заволодіння електроенергією НЕК "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів. Збитки становили понад 716 млн грн.

За даними слідства, організатором схеми є колишній директор департаменту ПрАТ "НЕК "Укренерго" та голова правління комерційного банку - Михайло Кіперман. Підозри також отримали голова правління банку "Альянс" Юлія Фролова та ексначальник департаменту адміністратора розрахунків "Укренерго" Дмитро Кондрашов. Усіх їх оголосили у розшук. Також у цій справі про підозру повідомили директору ТОВ "Юнайтед Енерджі" Андрію Короткевичу-Лещенку.

Кіперман є бізнес-партнером олігарха Ігоря Коломойського. За даними слідства, у березні 2022 року ТОВ "Юнайтед Енерджі" закупило у НЕК "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. Пізніше компанія перепродала її споживачам, а отримані гроші вивела за кордон. В "Укренерго" так і не одержали гроші за поставлену електроенергію, а коли звернулися до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримали відмову.

"Міллери" відмовились від Носова

Юридична компанія "Міллер" повідомила, що у вівторок відбулися слідчі дії стосовно одного з адвокатів компанії Олексія Носова.

У компанії зазначили, що не підозрювали та не очікували такого від члена команди навіть на рівні слідчої версії, тому розривають будь-які відносини з Олексієм Носовим.

Українська правда

Публикации