Жертвами російського бомбардування маріупольського драмтеатру стали 600 людей

04 мая, 18:01
Стала відома страшна правда про злочин росіян - фото 1
Стала відома страшна правда про злочин росіян / Колаж АР

Розслідування Associated Press зазначає, що бомбова атака росіян на Драмтеатр у Маріуполі 16 березня насправді була набагато смертоноснішою, ніж вважалося.

Журналісти вставили, що внаслідок бомбардування загинуло близько 600 людей усередині та зовні будівлі.

Associated Press реконструювало 3D-модель будівлі на основі свідчень очевидців, двох наборів планів поверхів театру, фотографій та відео, зроблених усередині.

Усі свідки сказали, що принаймні 100 людей перебували на польовій кухні неподалік будинку, і ніхто не вижив. Вони також сказали, що кімнати та коридори всередині будівлі були переповнені, приблизно одна людина на кожні 3 квадратні метри.

За оцінками багатьох людей, що вижили, під час авіаудару всередині знаходилося близько 1000 людей, але ніхто не бачив, щоб врятувалося понад 200 людей.

Розслідування також спростовує твердження Росії про те, що театр служив українською військовою базою. Ніхто зі свідків не бачив українських військових, які діяли всередині будівлі. І ніхто не сумнівався, що театр був зруйнований внаслідок удару російської авіації.

Зазначимо, що досі невідома кількість жертв росіян у ході облоги Маріуполя. За консервативними оцінками, росіяни вбили не менше 20 000 українців у місті та значно більше депортували до Росії. Також наразі в Маріуполі перебуває близько 100 000 мещканців, які фактично є заручниками росіян.

У місті залишилось і понад тисячу захисників - вони укрилися в руїнах заводу "Азовсталь" та героїчно тримають там оборону. Разом з ними від ворога укрилися кілька сотень цивільних.

Попри високі домовленості та численні обіцянки російська влада саботує евакуацію цивільних та продовжує геноцид українців.

УП

Публикации