Зеленський в Європарламенті: Я тут, щоб захистити шлях українського народу додому

09.02.2023, 14:01
Історичний візит Президента України триває - фото 1
Історичний візит Президента України триває / ОПУ

Президент України 9 лютого особисто прибув до Брюсселя та виступив на спеціальному засіданні Європейського парламенту.

“Європа завжди залишатиметься вільною, поки ми разом і поки ми дбаємо про нашу Європу, дбаємо про європейський шлях життя”, - зазначив Зеленський.

За його словами, сучасна і мирна Європа дає світу європейський шлях життя, європейський спосіб і правила життя, коли кожен і кожна мають значення, діє верховенство права, держави прагнуть бути соціальними, а суспільства відкритими; коли різноманіття є цінністю, а різні цінності поєднані справедливою рівністю; коли кордони не порушені, але їхній перетин не відчувається; коли люди вірять у завтра і готові вийти на площу, щоб вибороти своє “завтра”; коли між президентом і протестувальниками один єдиний бар’єр і це - чесні вибори.

Виступ Президента України у Європарламенті:

“Це — наша Європа, такі наші правила, такий наш way of life. І для України це шлях до свого дому. Зараз я тут, щоб захистити шлях нашого народу додому - усіх українців, усіх українок різного віку та різних політичних переконань, різного соціального статусу, різного погляду на релігію, різної особистої історії, але однієї з вами усіма європейської історії”, - наголосив Зеленський.

Глава держави нагадав, що нині український європейський шлях життя намагається знищити росія тотальною війною, щоб після знищити і європейський шлях життя як такий для кожної з 27 країн Євросоюзу.

“Ми це не дозволимо”, - запевнив український лідер.

Зеленський подякував європарламентіям за підтримку і запросив відвідати Україну.

Напередодні, 8 лютого, він відвідав Велику Британію, де зустрівся з Королем Чарльзом III і Прем’єр-міністром Ріші Сунаком, а також з українськими військовослужбовцями, які проходять там навчання.

Того ж дня він прибув до Парижа, де зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном та Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Укрінформ

Публикации