Зеленський пояснив, чому так важливо втримати Бахмут

29.03.2023, 12:01
Бахмут стоїть! - фото 1
Бахмут стоїть! / ОПУ

Якби Бахмут був взятий російськими військами, президент РФ Володимир Путін, "продав би" цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану, а для України це б була політична поразка.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Associated Press.

За його словами, якщо Україна "не виграє затяжну битву в ключовому східному місті", Росія може почати будувати міжнародну підтримку угоди, яка може вимагати від України неприйнятних компромісів.

Президент також зазначив, що програш українських військ у Бахмуті був би скоріше політичною поразкою, аніж тактичною.

Як пише AP, Зеленський передбачив, що тиск від поразки в Бахмуті може прийти швидко — як з боку міжнародної спільноти, так і всередині України, адже українське суспільство відчуває втому, і підштовхне президента до компромісу з росіянами.

"Якщо він (Путін та російська армія — ред.) відчує якусь кров — запах, що ми слабкі — він буде штовхати, штовхати, штовхати", — додав він.

Росія штурмує маленьке містечко вже понад пів року і поклала там десятки тисяч людей і купу техніки - власне там захлинувся обіцяний росіянами "великий наступ", наразі у Бахмуті йдуть бої посеред руїн, ВСУ утримують контроль над майже половиною міста.

 

Суспільне

Публикации