Законопроект 6688: Диктатура наступає

05.07.2018, 13:30
Влада хоче ввести жорстку цензуру в світовій мережі - фото 1
Влада хоче ввести жорстку цензуру в світовій мережі

Народний депутат Роман Семенуха занепокоєний ініціативою своїх колег по парламенту щодо створення в Україні аналогу російського Роскомнадзору, що займається репресіями в інтернеті.

У порядку денному парламенту з'явився проект, норми якого наближають Україну до найбільш "демократичних" держав світу з точки зору свободи Інтернету - Китаю із його системою цензури і фільтрації Золотий щит та російського Роскомнагляду.

Отже, що пропонує законопроект 6688, який декларує нібито протидію загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері?

1. Обмеження доступу до інформаційних ресурсів стає заходом забезпечення кримінального провадження (можна блокувати досудово, за клопотанням слідчого погодженого з прокурором, або клопотанням прокурора). Розгляд клопотання - день в день (тобто, "без суду і слідства")

2. Блокування або обмеження може бути застосовано на 2 місяці за рішенням суду і на 48 годин за постановою слідчого чи прокурора.

3. Операторів зобов'яжуть припиняти пропуск трафіку від тих мереж, до яких згідно із законом "Про санкції" застосовані санкції. Оператори/провайдери - користувачі міжнародних каналів зв'язку будуть змушені за власний рахунок купувати і встановлювати ті технічні засоби для блокування ресурсів, які визначить СБУ або державні органи.

4. Створюється Єдиний реєстр виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій. Реєстр міститиме доменні імена сайтів, які публікують "заборонену в Україні інформацію". Відповідальною за формування реєстру буде НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації) в порядку, встановленому КМУ.

5. Впроваджуються штрафи (1% від доходу, отриманого від надання послуг за попередній рік, 5% за повторне порушення протягом року) для суб'єктів господарювання, які порушують вимоги закону "Про телекомунікації"

Думку омбудсмена, правозахисників про те, що норми цього документу - це прояв диктатури, і що він має бути доопрацьований, автори ігнорують.
Причина зрозуміла.

Схоже, влада готує грунт для брудних технологій на майбутніх президентських і парламентських виборах.

Пост Романа Семенухи на фейсбуці

Без Табу

Публикации