Верховна Рада 11 квітня ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За відповідне рішення проголосували 283 народних обранці.
Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк розповів, що законопроєкт про мобілізацію ухвалено в цілому в редакції, яку надав комітет з національної безпеки оборони та розвідки.
Водночас з ініціативи вилучили пункти, які стосувалися демобілізації військовослужбовців.
Загалом "за" цей законопроєкт проголосували 283 нардепи, "проти" – 1, "утрималися" – 49, "не голосували" – "18".
Нардеп також поділився інформацією, як голосували за законопроєкт по фракціях.
"За" законопроєкт були такі голосування по фракціях:
Ухвалений закон передбачає зміни в процесі мобілізації, покарання для ухилянтів, зміни в базовій військовій службі, право на відстрочку, вводить нові обовʼязки для військовозобовʼязаних і нові мотиваційні норми.
Визнані обмежено придатними зобовʼязані повторно пройти військово-лікарську комісію. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають піти на повторний медогляд.
Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку, упродовж 60 днів мають уточнити адресу проживання, номери, адреси електронної пошти та інші дані. Зробити це можна через центри надання адміністративних послуг, ТЦК або онлайн в особистому кабінеті на базі реєстру військовозобовʼязаних «Оберіг».
Усім чоловікам необхідно мати при собі військово-обліковий документ і показувати його на вимогу уповноваженого силовика.
Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати автомобілем.
Тепер законопроєкт має підписати спікер Верховної Ради та президент України.