За кордоном нині перебувають майже 9 мільйонів українців

23.11.2023, 19:51
Українці нині розкидані по всьому світу - фото 1
Українці нині розкидані по всьому світу / WithPortugal

На сьогодні майже 9 мільйонів українців перебувають за межами країни, з них близько 3 мільйонів трудових мігрантів.

Такі дані навела директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова під час сьомого Українського жіночого конгресу.

«За найбільш вірогідними оцінками Євростату, сьогодні ... у країнах ЄС перебувають 4,2 мільйона українських воєнних мігрантів», - поінформувала Лібанова.

Експерт також зазначила, що у Росії, за даними Верховного комісара ООН з питань біженців, перебувають 1,2 мільйона українців.

Крім того, зауважила Лібанова, близько мільйона наших співгромадян перебувають в інших країнах - у Великій Британії, США, Канаді та ін.

«До цього додаймо ще приблизно 2,5-3 мільйони трудових мігрантів, виїзд з України яких не має прямого стосунку до початку війни», - зазначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень.

За її словами, міграція, передусім зовнішня, перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки в цілому.

Водночас Лібанова висловила сподівання, що частина тих, хто через війну був змушений виїхати за кордон, обов’язково повернуться додому. Для цього, на її думку, потрібна низка чинників: безпека, робочі місця з гідною оплатою праці та житло.

Демограф також зауважила, що після перемоги України у війні, коли відкриються кордони, може виникнути ситуація, що певний відсоток чоловіків поїде до своїх сімей за кордон.

Укрінформ

Публикации