З початку війни з України до Європи виїхало 650 тисяч чоловіків призовного віку

24.11.2023, 17:05
Ухилянти стають проблемою - фото 1
Ухилянти стають проблемою / ДПСУ

З початку повномасштабного вторгнення РФ, з України до європейських країн виїхало 650 тисяч чоловіків, які за віком підпадають під призов, твердить австрійське видання Exxpress із посиланням на дані Євростату.

У Євростаті стверджують, пише видання, що у 27 державах-членах ЄС, а також у Швейцарії, Ліхтенштейні й Норвегії перебувають 650 тисяч українських біженців чоловічої статі, які за віком підпадають під призов.

При цьому за даними управління верховного комісара ООН у справах біженців, від початку великої війни з України виїхали близько 6,3 млн громадян, більшість з яких – жінки й діти.

Як свідчить аналіз даних Євростату, зараз офіційний статус тимчасового захисту в ЄС мають 4,2 млн. З них 18,3% (768 тисяч) - це чоловіки віком від 18 до 64 років.

У той же час видання Exxpress отримало дані саме щодо вікової категорії 18 - 60 років.

Отримати такий статус можуть тільки ті, хто виїхав з України не раніше 24 лютого 2022 року. Проте статистика не уточнює, скільки з цих чоловіків виїхали легально як батьки трьох дітей, інваліди 2 групи чи інші категорії осіб, які мають на це право. Також окремо не рахують чоловіків, які могли виїхати до ЄС з окупованих Росією територій.

Лише до Німеччини за даними німецького МВС, після 24 лютого 2022 року приїхав рівно 221 571 український чоловік віком від 18 до 60 років. З них 189 484 перебувають там і сьогодні, зазначає видання.

Ці дані охоплюють лише тих, що зареєстровані офіційно. У МВС Німеччини вважають, що ще 100 тисяч не зареєстровані й перебувають в країні нелегально.

Схожа ситуація в Австрії – туди виїхали щонайменше 14 тисяч українських чоловіків, як стверджується, за підробленими документами чи користуючись "послугами" контрабандистів.

Від початку вторгнення РФ з України нелегально виїхали близько 20 тисяч чоловіків призовного віку, щоб уникнути мобілізації. Такі дані надали прикордонні служби країн, які межують з Україною. Стверджується, що ще 21 тисячу чоловіків затримали під час спроби втекти за кордон.

Нагадаємо, у серпні президент Володимир Зеленський заявляв, що за допомогою хабарів і сумнівних рішень ВЛК тисячі осіб виїхали за кордон і що хабарників будуть притягувати до відповідальності.

Українська правда

Публикации