Європарламент проголосував за надання Україні статуса кандидата в члени ЄС

23 июня, 13:06
Україна - це Європа - фото 1
Україна - це Європа

23 червня в Брюсселі євродепутати зробили черговий важливий крок у процесі повернення України до європейської родини.

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів у ЄС та ухвалив відповідну резолюцію. "За" проголосували 459 парламентарів, проти висловилися 45, ще 14 - утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС "невідкладно". Те ж саме рекомендується для Грузії, "коли її уряд виконає" пріоритети, зазначені Європейською комісією.

Фінальне рішення щодо надання статусу кандидатів буде ухвалено на саміті країн ЄС, що проходитиме 23-24 червня у Брюсселі. Чекаємо схвалення від Європейської Ради.

Європейська рада обговорюватиме розширення ЄС, заявки України, Молдови та Грузії на статус кандидата в ЄС, а також економічні питання.

«Це вирішальний момент для ЄС. Я впевнений, що сьогодні ми надамо статус кандидата Україні та Молдові. І висловимо чітку та сильну європейську перспективу для України, Грузії та Молдови», – написав у твітері голова Євроради Шарль Мішель.

Нагадаємо, Європейська комісія 17 червня рекомендувала надати Україні офіційний статус кандидата на вступ до Європейського союзу. Зазначимо, зо ще кілька місяців тому у ЄС не було згоди щодо європейських перспектив України, проте наші дипломати на інші представники влади, а також - армія та народ України переконали Європу у тому, що нашій державі час повернутися до європейської родини вільних країн.

БЕЗ ТАБУ

Публикации