ЄС продовжив на рік безмитний імпорт української агропродукції

20 марта, 11:55
ЄС дає "добро" на український імпорт - фото 1
ЄС дає "добро" на український імпорт / Україна молода

19 березня Євросоюз продовжив скасування мит та квот на імпорт української сільгосппродукції до 5 червня 2025 року.

Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

Зазначається, що відповідне рішення ухвалили, щоб підтримати Україну в умовах агресивної війни Росії.

"Тимчасове призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах тривалої агресивної війни Росії", — йдеться у повідомленні.

У Європарламенті заявили, що загалом передбачене екстрене скасування мит та квот на імпорт з України "чутливої сільгосппродукції", зокрема птиці, яєць та цукру, вівса, кукурудзи, круп і меду.

Повідомляється також, що Європейська комісія може вжити оперативних заходів, якщо через український імпорт виникнуть збої в роботі ринку ЄС або ринків країн-членів союзу.

Екстрені заходи вживатимуться, якщо обсяг імпорту перерахованих продуктів перевищить середні показники 2022 і 2023 років. Сторони домовилися скоротити максимальні терміни вживання екстрених заходів з 21 до 14 днів.

Безмитне ввезення української сільгосппродукції до Євросоюзу діє з червня 2022 року. Наприкінці січня Єврокомісія виступила із пропозицією продовжити його ще на рік. Ці заходи продовжували і в 2023 році.

Водночас проти виступили польські фермери, які почали акції протесту. Вони блокують дороги, автостради та автомагістралі.

Суспільне

Публикации