ЄС оголосив війну єменським хусітам

19 февраля, 21:30
Фрегат "Гессен" візьме участь в операції ЄС у Червоному морі - фото 1
Фрегат "Гессен" візьме участь в операції ЄС у Червоному морі / Sina Schuldt/dpa/picture alliance

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу схвалили початок військово-морської операції у Червоному морі для захисту судноплавства від атак з боку єменських хуситів. Згідно з рішенням, ухваленим у понеділок, 19 лютого, в Червоне море і сусідні морські райони будуть відправлені європ

Як зазначає Рада ЄС у своєму повідомленні в соцмережі X, "операція Aspides забезпечить військово-морську присутність ЄС у районі, де з жовтня 2023 року численні напади хуситів були спрямовані проти міжнародних комерційних судів".

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн привітала рішення Ради ЄС. "Окрім відповіді на кризу, це ще й крок до сильнішої присутності ЄС на морі, щоб захистити європейські інтереси", - написала вона в соцмережі Х.

Участь у місії візьме також німецький фрегат "Гессен" із 240 солдатами на борту. Оснащений зенітними ракетами корабель завдовжки 143 метри був відправлений із Вільгельмсхафена до Середземного моря 8 лютого. Також Німеччина має намір надати персонал для штабу операції в грецькій Ларисі та вертольоти.

Річний мандат місії Aspides має схвалити німецький бундестаг. Голосування має відбутися у п'ятницю, 23 лютого.

Хусити почали атакувати кораблі у Червоному морі після нападу палестинського радикального ісламістського угруповання ХАМАС на Ізраїль і операції у відповідь у Секторі Гази. Вони стверджують, що націлюються на судна, які прямують до Ізраїлю, хоча за даними моніторингових ресурсів, принаймні у частини атакованих кораблів були вказані інші країни призначення.

На початку лютого міністерство оборони Великобританії заявило про те, що хусити здійснили більше 30 нападів на комерційні та військово-морські судна.

У відповідь на триваючі атаки хуситів, низка країн під проводом США і Великобританії почали військову операцію в регіоні.

12 січня Сполучені Штати та Велика Британія завдали ударів з повітря та моря по військових об’єктах хуситів у Ємені у відповідь на напади на кораблі в Червоному морі.

Німецька хвиля

Публикации