ЄС до кінця березня дасть Україні половину з обіцяного мільйона снарядів

19 марта, 14:22
Україні потрібні снаряди - фото 1
Україні потрібні снаряди / ЗСУ

До кінця березня Україна отримає приблизно половину з 1 мільйона артилерійських боєприпасів, які обіцяли надати країни Євросоюзу.

"До кінця березня це буде приблизно пів мільйона", - заявив речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петера Стано

Чиновник зазначив, що цього року кількість переданих Україні боєприпасів має сягнути мільйона.

"Так, до кінця цього березня місяця ми не поставили мільйон снарядів. Але Україна отримає і більшяе мільйона, якщо орієнтуватися на вже наявні потужності та розміщені замовлення", – сказав Стано, зауваживши, що це на додачу до двосторонньої співпраці між Україною і країнами-членами.

Нагадаємо, у січні 2024 року профільний єврокомісар казав, що європейський ОПК зможе до кінця 2024 року виробити щонайменше 1,3 мільйона снарядів.

Минулого тижня Єврокомісія оголосила про виділення 500 млн євро європейським компаніям для нарощування потужностей з виробництва боєприпасів за схемою, яка дозволить збільшити поставки снарядів в Україну і поповнити запаси країн ЄС.

Цього понеділка міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили остаточне рішення про виділення додаткових 5 млрд євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру.

Українська правда

Публикации