Описуємо основні принципи підбору та правила внутрішньоденного трейдингу.
Адже для внутрішньоденної, тобто високоактивної торгівлі вкрай важливо, яку криптовалюту купити.
Внутрішньоденна торгівля (day trading, дейтрейдинг) — це торгова стратегія, за якої криптоінвестор ставить завдання примножити активи з допомогою купівлі чи перепродажу, враховуючи котирування криптовалют протягом одного дня. Жодна угода не має переноситися на наступний день.
Використовуючи таку стратегію важливо спиратися на технічний аналіз та патерни, які відображаються у торговому терміналі, якщо він є на біржі. Всупереч поширеній думці, яку беруть на віру новачки у криптомирі, дейтрейдинг — це не миттєві спекуляції на зростанні чи падінні ціни активу. Торгівля в цьому випадку спирається на технічні та фундаментальні показники.
Перед початком внутрішньоденної торгівлі необхідно проаналізувати ситуацію на ринку. Потрібно зрозуміти, куди рухатиметься вартість активу.
Для аналізу ситуації в терміналі необхідно налаштувати часовий проміжок, протягом якого формувався ринок по конкретній торговій парі. Дивитися треба на свічки: зелені — на купівлю, червоні — на продаж, а також їхні обсяги.
Для внутрішньоденної торгівлі найпоширеніші таймфрейми — від 15 хвилин до 4 годин. Але щоб розуміти денний тренд, важливо періодично переглядати торговий термінал у режимі від однієї години.
Усі криптовалюти або більшість із них мають високий рівень волатильності. Наприклад, ми знаємо, що при зростанні біткоїна інші немовби "підтягуються" під його ціну, слідуючи бичачому тренду. І навпаки, з падінням біткоїна на ринку починається ведмежий тренд.
Тому важливо при виставленні заявки на купівлю чи продаж враховувати волатильність. Для цього на WhiteBIT можна використовувати спеціальний інструмент — OCO-ордери. Вони надають трейдеру можливість одночасно виставляти заявки на купівлю чи продаж на умовах Limit та Stop-limit.
Так, Limit припускає, що заявка почне виконуватися після досягнення на ринку позначеної трейдером ціни. Stop-limit умова дозволяє виставити стоп-ціну, після досягнення якої ордер стає лімітним і починає виконуватися.
Таким чином відбувається автоматизація торгового процесу, за якої враховуються інтереси трейдера, а також спрощується процес внутрішньоденної торгівлі.
Завдання трейдера — закривати всі угоди до кінця дня. Тому важливо вибирати ті активи, які вважаються високоліквідними. Чим більше існує торгових пар для криптовалюти, тим краще. Отже, на актив є велика кількість продавців та покупців. Тому його простіше конвертувати у фіат, або вивести, або швидко продати, або купити.
Інвестиція в криптовалюту — це високоризикова справа, яке не гарантує прибутку. Внутрішньоденна торгівля залежить від волатильності, обсягів торгів на біржі та ще низки чинників, які необхідно аналізувати.