Що по «Кинжалам» у росіян, і які засоби боротьби можуть бути проти цих ракет.
Сьогодні країна-гній провела черговий масований обстріл, під час якого випустила 81 ракету різних типів, зокрема — аж шість "Кинжал". Це своєрідний "антирекорд", бо так багато "Кинжалів" орки не відстрілювали навіть тоді, коли у вересні 2022 року намагались зруйнувати дамбу в Кривому Розі.
Справді, є дискусія про те, чи можна називати ракету "Кинжал" гіперзвуковою чи ні, але вона насправді не має сенсу. Окремим "знавцям" видається, що траєкторія польоту цього "виробу" начебто не відповідає поняття "гіперзвуку". Але яка від цього різниця, якщо на термінальній стадії польоту "Кинжал" все рівно має настільки високу швидкість, що його не здатна збити жодна з наших систем ППО.
Російський ВПК щомісяця може виготовляти по 1-2 ракеті цього типу. Весь 2022 рік по витраті "Кинжалів" окупанти йшли "тик-впритик" — 16 ракет відстріляли, 16 виготовили взамін, орієнтовний запас — до 50 одиниць.
Але раз окупанти вирішили активізувати застосування таких виробів, значить розуміють: наша ППО вже настільки міцно збудована, що для її "продавлювання" потрібно застосовувати уже буквально гіперзвукові ракети.
Зазвичай в подібних випадках звучать пропозиції "бити по потужностям виробництва ракет", в даному випадку "Кинжалів". Але можливо, що тут краще вибирати хитрішу стратегію, а саме — знищувати МиГ-31К як єдині літаки окупантів, що можуть запускати "Кинжали".
Тут справа не тільки в тому, що МиГ-31К — це по суті "стартова ступінь" для цієї ракети, росіяни мають усього 10-12 таких літаків, і більше виготовити не зможуть. Бо серійне виробництво літаків сімейства МиГ-31 росія закрила ще в 1994 році, і занадто багато часу пройшло, щоб хоч щось відновити.
Цілком можливо, що п*дарські МиГ-31К своєї "бавовни" скоро дочекаються, як дочекався А-50У із "Мачулищ".