Як розкрадалися гроші у філії Укрзалізниці

13.07.2016, 22:05
1
Омела для Укрзалізниці - фото 1
Омела для Укрзалізниці / Укрзалізниця via Facebook

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький про корупційні схеми у філії «Укрзалізниці».

Є така рослина-паразит – омела. Живе на деревах, розростається. Якщо її не зупинити – дерево загине.

Корупція – це омела нашої країни. Корупційні схеми викачують життєві соки з простих громадян, нашої держави, її установ, зокрема державних підприємств. Через те, що великі держпідприємства мають великі бюджети та часто недостатню систему внутрішнього контролю, біля них юрбиться така омела.

Наведу приклад, який дає змогу оцінити обсяг проблеми в межах країни.
Днями детективи НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили схему заволодіння державними коштами під час проведення державних закупівель державного підприємства ДП «Укрзалізничпостач» - на даний час філії ПАТ «Укрзалізниця».

Трьох осіб, двоє з яких належать до керівного складу, на чолі з колишнім заступником директора ДП, затримано.

При цьому підставою для затримання є саме особлива тяжкість вчиненого ними злочину, помножена на реальні побоювання їхнього переховування від слідства та суду (п. 3 ст. 208 КПК).

Обсяги та зухвалість оборудки вражають.

При сумі разового тендеру по одному контракту на закупівлю метизної продукції (болти, гайки) у 2015 році у 55 млн. грн., зловмисники, за даними слідства, завищили ціну на 20 млн. та присвоїли ці кошти.

У рамках цього ж провадження відпрацьовується ще два епізоди за попередній та поточний періоди (2014 та 2016 роки). У ці роки схема заволодіння держкоштами була аналогічна і ми бачимо, що підозрювані, у своєму злочинному «бізнес-плані» встановили собі таку ж саму «маржу прибутку» у 20 млн. грн. на одному контракті щороку.

Фірма-контрагент по цьому тендеру була суто формальним посередником. Причому до тендерних вимог входила обов’язкова вимога, щоб ця метизна продукція була лише виробництва одного єдиного виробника, який і був фактичним постачальником.

Зараз дуже важливо, щоб суд обрав усім трьом підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою і, щоб вони не уникли покарання.

P.S. Я радий, що з червня цього року Укрзалізниця почала проводити закупівлі через систему електронних закупівель ProZorro. Повний перехід на цю систему нанесе ще один удар по цій корупційній омелі.

ДАЛІ БУДЕ...

Пост Назара Холодницького на Facebook

Без Табу
1

Публикации