Як обрати роботу в Польщі?

16 февраля, 14:09
Як обрати роботу в Польщі? - фото 1

Процес вибору роботи в Польщі має велику кількість нюансів, на які впливають досвід роботи, знання польської мови, термін перебування українця в країні, робочі умови та багато інших.

Варто орієнтуватися в цих нюансах, щоб не залишитися в чужій країні ні з чим.

Основні помилки в процесі пошуку роботи

Насправді Польща робота є досить популярною серед українців, але незважаючи на це, люди й досі роблять певні помилки в процесі пошуку. Варто розібрати найголовніші з них.

  • Платні вакансії. Ті, хто приїжджають до Польщі, бояться залишитися без роботи, саме тому згодні навіть заплатити за гідні робочі умови. Це головна помилка, адже в результаті можна залишитися і без грошей, і без вакансії.
  • Робота без підписання договору з роботодавцем. Щоб не платити податки за штат, роботодавці можуть поступати дуже хитро та пропонувати «випробувальний термін» за безкоштовно. Відмовляйтеся від такого або вимагайте підписання тимчасового договору, в якому будуть прописані всі умови цього терміну випробування.
  • Нелегальна праця. Найпоширеніша помилка, адже людина вважає, що півроку можна попрацювати і на чорному ринку без наслідків. Але ніхто не враховує той факт, що людина повністю відмовляється від прав, а у випадку невиплати заробітної плати, відшкодувати збитки майже неможливо.
  • Незрозумілі умови роботи. Якщо вакансія потрібна терміново, людина може погодитися на будь-які умови, які в результаті будуть зовсім незрозумілими. Наприклад, коливання зарплати (може бути від … і до …), оплата за перепрацювання, премії і т.д. Роботодавець повинен чітко назвати всі ці критерії, щоб людина знала, на що розраховувати.

Найбільш проблематичною є ситуація, коли роботодавець вимагає віддати паспорт. Пам’ятайте, що спроба взяти будь-які особисті документи на зберігання має викликати підозру щодо намірів роботодавця.

Нюанси вибору роботи в Польщі

Для швидкого пошуку роботи краще використовувати агрегатори вакансій. Вони збирають велику кількість пропозицій щодо роботи в одному місці, а за допомогою фільтрів можна підібрати потрібну вакансію.

Чітко визначте для себе потрібні умови. Наприклад, мінімальна зарплата, кількість робочих днів та годин, житло та інші особливості. Таким чином буде набагато простіше шукати пропозиції.

Людям, які не мають досвіду роботи в Польщі, краще спочатку надати перевагу сезонній роботі. Туди можна поїхати з мінімальними знаннями мови або взагалі без них. Зазвичай, це робота в полі, сільському господарстві, на будівництві тощо. Починається «сезонка» на початку весни, а закінчується наприкінці осені.

Звертайте увагу на легальність. Легальна робота надає медичне страхування та соціальний захист, а також гарантує захист ваших прав у випадку форс-мажорної ситуації.

 


Публикации