Владна булімія президента

21.09.2016, 20:55
1
Пане президенте, не забувайте, що абсолютна влада закінчується абсолютним свавіллям і деспотією - фото 1
Пане президенте, не забувайте, що абсолютна влада закінчується абсолютним свавіллям і деспотією / Getty images

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд про те, як Петро Порошенко перетворюється з президента на диктатора.

Для чого депутати намагаються "загодувати" президента владними повноваженнями?

Тільки цього тижня депутати не на життя, а на смерть вступили в бій для того, щоб президент отримав неконституційні повноваження формувати склад двох регуляторів НКРЕКП (нафта, газ, тепло, електроенергетика, включно з тарифами) і НКРЗІ (зв'язок і телекомунікації) а також для того, щоб невідворотно підпорядкувати одноосібно президенту виконавчу владу на місцях - голів ОДА і РДА і їхніх заступників.

Хіба депутати не бачать, що президент не спроможний "перетравити" ту владу, що вже має? За два роки президент не сформував легітимного і консенсусного складу ЦВК, не оновив своєї квоти у Конституційному Суді, не призначив своєї квоти до ради Національного Банку, не призначив послів до низки ключових держав.

Може депутати вже забули, що абсолютна влада закінчується абсолютним свавіллям і деспотією? Чи може сподіваються, що цього разу "пронесе"? А якщо "вирве"?

Завтра голосування і буде видно, чи президента далі будуть "загодовувати" повноваженнями, чи все ж таки в парламенту стане клепки, гуманності і інстинкту самозбереження, щоб схаменутися і надати необхідну "медичну допомогу".

Пост Оксани Сироїд на фейсбуці

Без Табу
1

Публикации