Вакцина від коронавірусу має з'явитися у відкритому продажу до літа

25 февраля, 09:27
Вакцини має вистачити всім і ще трошки залишиться на продаж - фото 1
Вакцини має вистачити всім і ще трошки залишиться на продаж / фейсбук Олександра Скічка

Вакцини, яку Україна отримає протягом весни, має вистачити для того, щоб відкрити "комерційне вакцинування". Українцям обіцяють почати продаж вакцин "під відпустки" до літа.

В уряді припускають, що ближче до літа можливий початок комерційного продажу вакцин від коронавірусу, що створить можливість для літнього відпочинку українців за кордоном.

"У першій декаді березня ми отримаємо нашу частку вакцин Pfizer, 150 тис. вакцин, а до кінця березня почнуться поставки вакцини Sinovac і рахунок піде на мільйони доз", - сказав неназваний урядовець у коментарі "Європейській правді".

Протягом цього року планується вакцинувати 16 млн українців, а за два роки – щонайменше 22 млн.

"Статистика показує, що лише 43% готові вакцинуватися. Більш того, значна їх частина має додаткові умови, наприклад, вакцина певного виробника, або не в першій черзі" - зазначив він.

Очікується, що вакцини, що Україна отримає протягом весни, має вистачити для того, щоб відкрити "комерційне вакцинування".

"До п'ятої групи планового вакцинування дійде у другій половині року, однак щоб дозволити українцям відпочити влітку за кордоном, можливий продаж вакцин за собівартістю медичним центрам, що запустить комерційні щеплення", - сказав співрозмовник.

Вже з 1 березня має запрацювати єдиний портал вакцинованих осіб.

"У ньому можна стати в чергу і дізнатися приблизний час вашого вакцинування, а вакциновані особи отримають підтвердження у вигляді QR-коду, який може стати тим самим паспортом вакцинації, за яким українців пускатимуть на літній відпочинок за кордон", - сказав співрозмовник.

В уряді підкреслюють, що всі вакцини, якими будуть вакцинуватися українці, сертифіковані в ЄС, а тому український паспорт вакцинації може дати можливість відпочинку у Євросоюзі. Втім, за словами урядовця, подібні консультації з ЄС ще не почалися.

В Україні вакцинація почалася 24 лютого - першими "укололи" медиків з Черкас.

Європейська правда

Публикации