В чому винен Нищук

23.11.2016, 11:00
Головний генетик країни - фото 1
Головний генетик країни / Євген Нищук via Facebook

Львівський історик та блогер Василь Расевич пояснює, в чому міністр культури помиляється, коли говорить про генетику

Генофонд нації

Що я хочу сказати про "генетичного" міністра культури? Пафосний, малоосвічений, емоційний. Історію знає не з академічних книжок, а з "голосу" та за своїми ролями у низькопробних патріотичних фільмах. Культурний та інтелектуальний рівень чиновників та кадрового резерву - величезна проблема сучасної України. А тому на такі посади потрібно призначати успішних менеджерів, а не патріотів, націоналістів, або акторів, які знялися в "правильній" ролі у патріотичному кіно. Коні не винні, не винен і Нищук.

Вина Нищука в тому, що він, як папуга, повторює пустопорожні фрази. Для звичайних людей вони нічого не кажуть, а пояснити, чому це погано - просто нема кому. І тому, я вважаю, винні ті, хто працює в інтелектуальній сфері. А хіба хтось із публічних інтелектуалів або відомих істориків хоч раз осмикнув президента Ющенка, який як мантру повторював слова "генофонд нації"? Так і уявляю собі стадо племінних биків, носіїв елітної національної сперми. То може й у суспільстві запровадимо практику запліднення самок виключно елітними, але національно-відібраними самцями? Думаю, що тут багато хто не погодиться.

А хіба тупуватий Янукович не спотикався об це ж сакраментальне "генофонд нації", замінивши його на простіше для себе "геноцид нації"? Для нього між двома словами - жодної різниці, що геноцид, що генофонд...

І тепер я хочу спитатися, скільки разів на державних урочистостях і навіть наукових конференціях про трагедію Голодомору або репресії нам доводилося чути, що тут знищили "генофонд нації", зламали "генетичний код нації"? І хіба хтось заперечив цей вульгарний біологізм? Хіба хтось із поважних інтелектуалів вступив у наукову дискусію з расистськими ідіотизмами від Дмитра Табачника? Ні, наші публічні інтелектуали та науковці, або ховаються у своїх вежах зі слонової кістки, або є звичайними пристосуванцями, бо може ще доведеться пити водичку з тієї державної криниці.Хотілось би нагадати, що публічний інтелектуал відрізняється від просто інтелектуала своєю відвагою. Відвагою говорити правду особливо тоді, коли її ніхто не хоче чути.

То чого тепер обурюєтеся? Виплекали і маємо.

Пост Василя Расевича на фейсбуці

Без Табу

Публикации