Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври передали державі

05.01.2023, 14:02
Агенти Москви отримали своє - фото 1
Агенти Москви отримали своє / РосЗМІ

Міністерство культури оголосило, що московським попам час забиратися з православної святині - Києво-Печерської Лаври.

31 грудня 2022 року сплив термін оренди, згідно якого УПЦ МП володюварали у двох головних крамах Лаври - Успенському собоі і Трапезній церкві.

З огляду на антиукраїнську позицію УПЦ МП - влада вирішили не подовжувати оренду.

5 січня було оголошено, що храми повернуться під контроль держави. До того висновку дійшла спеціальна комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви МП до держави.

В комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», УПЦ, МКІП.

Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, щоб повернути його балансоутримувачу.

За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло (Лебідь), який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. У грудні минулого року Лебідь потрапив під санкції держави України як агент впливу Росії. Тепер дуже б цікаво було подивитись на те, що в нього з обличчям.

Що буде далі - наразі точно не відомо, але найближче Різдвяне богослужіння в Успенському соборі проведуть вже не єретики, а канонічна ПЦУ та особисто митрополіт Єпіфаній.


Публикации