УПЦ (МП) заявила про незалежність від Москви

27.05.2022, 20:51
Геть від Москви - фото 1
Геть від Москви / УПЦ МП

Собор Української православної церкви (Московського патріархату) заявив про самостійність і незалежність від Москви, а також висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні.

Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви», – повідомляється у фейсбуці УПЦ (МП).

Собор УПЦ (МП) заявив про свою незгоду з позицією патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні і засудив війну як порушення заповіді «Не вбивай!».

Представники церкви звернулися до влади України та Росії «з проханням продовжувати переговорний процес та пошук сильного і розумного слова, яке б змогло зупинити кровопролиття».

Наразі УПЦ МП перебуває у статусі філіалу РПЦ, яка благословила геноцид українців.

Після отримання Томосу та створення ПЦУ на чолі з Єпіфанієм саме це структура, де-факто, стала єдиною канонічною церквою в Україні, а УПЦ МП втратила таке право. Втім, УПЦ МП зберегла свій вплив на вірян на процеси в країні, а деякі екзархи - задекларували свою вірність Росії.

З початком війни УПЦ МП засудила дії росіян та РПЦ, але зробила це дуже обережно і лише зараз, коли були викриті факти співпраці співробітників церкви з окупантами, вдалася до більш радикальних кроків.

Тому не слід за словами про мир і забувати про корисні мотиви вже колишніх підлеглих Гундяєва:

«Усвідомлюючи особливу відповідальність перед Богом, Собор висловлює глибокий жаль у зв’язку з відсутністю єдності в українському Православ’ї. Існування розколу Собор сприймає як глибоку болючу рану на церковному тілі. Особливо прикро від того, що останні дії Константинопольського Патріарха в Україні, наслідком яких стало утворення «Православної Церкви України», лише поглибили непорозуміння та привели до фізичного протистояння. Але навіть у таких кризових обставинах Собор не втрачає сподівання на відновлення діалогу..».

Таким чином, розкольники не бажають коритися канонічній ПЦУ і продовжують торги.

Радіо Свобода

Публикации