Українські військові в Іспанії завершують опанування танками Leopard 2

13 марта, 21:28
Перші екіпажи Leopard 2 вже практично готові - фото 1
Перші екіпажи Leopard 2 вже практично готові / ÁNGEL DE CASTRO / El Periodico

В Іспанії завершується курс підготовки екіпажів танків Leopard 2 A4 та технічного персоналу другого ешелону, повідомляє Генеральний штаб армії Іспанії.

Це — перша група українських курсантів, які завершили ці спеціальні курси, що проводяться Толедським центром координації підготовки в Сарагосі.

"Курси були створені після того, як Іспанія офіційно взяла на себе зобов'язання підтримати українську оборону, надавши бойові танки. На той час Україна звернулася з проханням підготувати екіпажі та технічний персонал для оперативного розгортання наданих бойових танків Leopard 2 A", — йдеться у повідомленні.

16 лютого 2023 року перша група слухачів прибула до Іспанії для проходження необхідної підготовки та інструктажу в якості екіпажів та механіків для бойових танків Leopard 2 A4. Курс був розрахований на чотири тижні, після чого український особовий склад зможе працювати з операційними системами бойової машини та виконувати завдання з технічного обслуговування механічних та електронних компонентів, а також їх тактичної експлуатації у складі невеликих підрозділів.

Йдеться про перші 10 українських екіпажів танків Leopard 2 A4, що завершують навчання в Сарагосі, пишеіспанське видання Notimerica.

Загалом 55 українських військовослужбовців, як професіоналів, так і резервістів, віком від 21 до 60 років, пройшли підготовку в Сарагосі. Кожен екіпаж складається з командира, водія, вантажника і стрільця, а також 15 техніків, п'ять з яких є фахівцями з механіки, п'ять — з електроніки і ще п'ять — з озброєння, тобто загалом 55 осіб.
Суспільне

Публикации