Українські війська організовано вийшли з Сєвєродонецька

24 июня, 12:41
Помстимося - фото 1
Помстимося / Луганська ОДА

Українські війська відійшли з міста Сєвєродонецьк на Луганщині, бої за який тривали понад місяць. Своє завдання знекровити та зупинити ворога наші захисники виконали з честю.

Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Українські військові не відступають, а відійдуть на більш укріплені позиції. Таке рішення ухвалили, оскільки кількість загиблих на незакріплених територіях може зростати з щодня.

«Не треба розводити "зраду". Ніхто не кидає наших хлопців, ніхто не допустить оточення і просто за течією не пустить ситуацію. Зараз та ситуація, коли бути на розбитих за багато місяців позиціях просто заради того, щоб там бути, немає сенсу», — сказав Гайдай.

Місто Лисичанськ залишається під контролем українських військ, вони своїх позицій не залишають. Проте населений пункт постійно обстрілюють. Голова Сєвєродонецької райдержадміністрації Роман Власенко зазначив, що Лисичанськ та дорогу Бахмут — Лисичанськ штурмують.

Російські диверсанти змогли прорватись у Сєвєродонецьк 26 травня. Відтоді у місті тривали вуличні бої. Окупанти обстрілювали Сєвєродонецьк з усіх видів озброєння. Крім того, бої тривали у населених пунктах поблизу міста. Нещодавно росіяни захопилиТошківку та два селища.

20 червня Гайдай заявляв, що бої тривають у промзоні, а ЗСУ контролюють лише територію заводу «Азот». 23 червня повідомляли, що у промзоні міста зруйновано більшість захисних споруд. У бомбосховищах заводу залишаються 568 людей, зокрема 38 дітей. За словами очільника ОВА, люди відмовились від евакуації, коли їм пропонували виїхати.

Росіяни кинули всі сили, щоб повністю окупувати Луганщину найближчим часом: бої тривають на всіх напрямках. Гайдай наголошував, що в разі окупації Сєвєродонецька люди, які переховуються в укриттях заводу «Азот», стануть заручниками росіян: вихід буде лише на окуповану частину Луганської області.

Інфраструктура міста знищена вщент, пошкоджені або зруйновані 90% будинків. У Сєвєродонецьку наразі залишаються 7-8 тисяч людей.

Що дає окупантам захоплення Сєвєродонецька?

Американський Інститут вивчення війни вказував, що для росіян захоплення Сєвєродонецька важливе, бо це дасть змогу заявити про захоплення Луганщини. За це окупанти платять ціну, яка не відповідає будь-якій реальній вигоді після взяття міста. «москва легковажно витрачає бойову міць на взяття міста», — підсумовують аналітики. Водночас росіяни виснажують свої війська, що загалом грає на користь Києва, і Україна може мати шанси для початку результативного контрнаступу.

Крім того, аналітики кажуть, що попри те, що росіяни досягають успіхів у Сєвєродонецьку, вони сповільнюють наступ на інших критично важливих напрямках. В Інститутів прогнозують, що найближчими тижнями наступ росіян на Донбасі зупиниться, а ЗСУ зможуть піти у контрнаступ.

Громадське

Публикации