Реформа поліції офіційно стартувала майже рік тому. Новим патрульним, які війшли на вулиці міст країни дуже раділи всі українці.
Втім, вже через кілька місяців картинка дещо змінилася. Не дуже значно як для простого пересічного громадянина, але ті, хто хоч раз заходив до воєнторгів, одразу ж бачили ці зміни.
По-перше, це стосується взуття. У перші дні стражі порядку гордо ходили у тактичних кросівках від американської фирми 5.11 Tactical. Не в образу розробникам та закупникам, але вибір доволі суперечливий, адже взуття цієї корпорації викликає нарікання. По-перше, воно дуже незручне у порівнянні із продукцією німецької компанії Lowa. По-друге, те, що видали поліцейським, мабуть, не було оригінальним, оскільки у 99% патрульних кросівки банально зносилися за три-шість місяців. Далі ж правоохоронці були змушені купувати взуття самі. Тому нині ми можемо бачити копів у чому завгодно, але не у якісному тактичному взутті, вартість якого сягає кількох тисяч гривень за пару. Як наслідок, хлопці ходять із мокрими ногами та нерідко стирають собі ноги до крові.
До речі, окрім київських патрульних інші копи навіть в очі не бачили нічого зі взуття від 5.11. Їм видавали українські "Талани"», які є лотереєю, оскільки можуть як порватися вже через 10 хвилин, втім, так і проноситися десь з півроку.
Форма копів також викликає питання, про що вони ж самі не соромляться казати. Більшість патрульних в очі не бачили американських комплектів від 5.11 (речі цієї компанії дійсно відповідають їх величезній вартості – щось в районі $800), але натомість носять видані МВС українські аналоги. Так, патрульним видають штани та сорочку, нібито пошиті із спеціальної тканини ріп-стоп. Її переваги в тому, що структура одягу зміцнена армованою ниткою. Розірвати таку форму майже неможливо, але ж патрульні кажуть, що дірок на їх формі багато. А ті хлопці, які дійсно носили одяг з ріп-стопу у повсякденні, стверджують, що їм видали звичайні підробки.
Окремо потрібно сказати, що форма патрульних банально незручна. Достатньо легкого вітерця, щоб хлопцям та дівчатам не хотілося вилізати з машин, а будь-який дощ перетворює зміни в пекло, оскільки ніякого захисту від вологи навіть не було заявлено.
Сорочки більшості поліцейських взагалі не придатні для носіння. Копам банально видали ну дуже погану вітчизняну підробку під 5.11. Але якщо американська річ не відрізняється кривими та косими швами тощо, то у нашій, якщо тобі не подобається, наприклад, як зроблено кишеню, то можеш її відірвати руками без будь-якої сили. До того ж, колір багатьох сорочок чорний, а не темно-синій, як того вимагають норми Кабміну.
Що стосується спорядження правоохоронців, то єдине, чим вони задоволені – тактичний ремінь. Він дійсно зручний та надійний. Наручники, кийки та газові балончики хлопці взагалі не коментують – вони стандартні. Але ж про пістолети говорять довго та не приховуючи роздратування.
По-перше, деяким патрульним не видали страхувальні шнури, які б гарантували неможливість втратити зброю та ускладнили злочинцям заволодіння табельними пістолетами правоохоронців. Втім, деяким із цим пощастило.
Крім того, офіційна прицільна дальність Форту 17, якими оснастили копів, - 30 метрів, але за фактом – 10-12 (більше й не треба). Але це тільки якщо дуже пощастить. Справа в тому, що, нажаль, ці пістолети не зарекомендували себе надійними. Дуже часто патрони розгортаються у патронниках або подаються по дві штуки. При цьому, як ви всі розумієте, коли правоохоронці дістають зброю із кобури, для них важлива кожна секунда. То ж, патрульні й кажуть, що дуже радіють, коли їх зброя все ж вистрелила.