Українські банки скасували комісію за видачу коштів з карток конкурентів

12.12.2022, 19:57
В Україні запрацював банківський роумінг - фото 1
В Україні запрацював банківський роумінг

Національний банк отримав від десяти банків-власників банкоматних мереж інформацію про те, що тарифи для карток інших банків за видачу коштів скасовані.

Це ініціатива великих банків (йдеться, зокрема, про «Приватбанк» та «Ощадбанк»– прим.ред.), які встановили такі самі ліміти для видачі готівки клієнтам інших банків, як і своїм клієнтам. Це означає, що вони без комісії можуть користуватися банкоматом, як і банкоматом свого банку. Комісію скасовують і у комерційних банках.

"Два тижні тому була така ідея, а сьогодні ми вже отримали від десяти банків-власників банкоматних мереж інформацію про те, що тарифи для карток інших банків за видачу коштів скасовані. Тобто ти користуєшся цим банкоматом, як банкоматом свого банку", - сказав заступник голови Національного банку України Олексій Шабан в ефірі Українського радіо.

Банкір нагадав, що Нацбанк виступив з ініціативою створення об’єднаної мережі стійкості банків ― "Банку незламності" або power banking. І вже близько 800 відділень різних банків долучилися до цієї мережі, створили відділення, забезпечили їх генераторами.

"Ми розуміємо, що потрібно здійснити не тільки підготовку цих відділень і персоналу, забезпечити готівкою, а й організувати коректне інформування населення", - зауважив Шабан.

Укрінформ

Публикации