Україна натомість просить у партнерів про ракети великої дальності для ударів по виробничих майданчиках "шахедів" у Росії, а також в Ірані та Сирії.
Про це йдеться в секретному документі, який українська влада надала країнам "Групи семи" у серпні, повідомляє The Guardian.
У звіті пишуть, що за останні 3 місяці Росія здійснила понад 600 атак на українські міста, де застосовувала дрони з західними компонентами. Всього Україна виявила 52 електродеталі в уламках цих БпЛА. Виробниками деталей у звіті назвали 5 організацій Європи, зокрема польську "дочку" британської транснаціональної компанії.
"Серед виробників — компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі", — йдеться у таємному документі.
Водночас немає підозр про будь-які порушення санкцій із боку західних країн. "Іран здебільшого використовує доступні комерційні компоненти, постачання яких погано або зовсім не контролюється", — пише The Guardian. Згідно з українськими дослідженнями, митна інформація вказує на те, що майже весь імпорт компонентів до Ірану ішов з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики.
Член Європарламенту Барт Ґрутус, який є у складі підкомітету з питань оборони та безпеки, вважає, що між розвідувальними службами Євросоюзу склалася недостатня координація для боротьби зі зловживанням західними компонентами.
Україна в 47-сторінковому таємному документі для G7 каже, що виробництво "шахедів" розосередилося з Ірану до Сирії та Росії, хоча Тегеран усе ще постачає компоненти для дронів.
Київ запропонував кілька способів розв'язання такої проблеми — нарощення в РФ виробництва дронів для атак по Україні. Зокрема, просить в західних союзників надати далекобійні ракети для того, щоби могти бити по заводах "шахедів" в Ірані, Сирії та Росії. Хоча зазначається, що такий план, імовірніше за все, Захід відкине.