Created with Sketch.

Україна та Фінляндія підписали двосторонню угоду з безпеки

14:39

Президент України Володимир Зеленський та Президент Фінляндії Александр Стубб 3 квітня у Києві підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

Текст угоди оприлюднено на сайті Президента України.

Фінляндія формалізувала свою готовність і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії. Також наш союзник зобовʼязався надавати довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблювати співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ.

Також Фінляндія допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону та критичної інфраструктури, а також здійснюватиме лікування українських військових.

Угода містить потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності.

Документ чітко засвідчує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО з боку Фінляндії.

Одночасно з підписанням документу Фінляндія оголосила про двадцять третій пакет допомоги Україні на суму 188 млн євро. Таким чином, загальний обсяг військової підтримки України з початку повномасштабної військової агресії наблизився до 2 млрд євро.

Зараз Фінляндія готує чотирирічний план підтримки України. Бюджет на розвиток і відбудову становить 290 млн євро.

Документ чинний протягом десяти років і посилює підтримку й захист України на її шляху до членства в НАТО і ЄС.

Угода з Фінляндією підписана на виконання Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року, до якої загалом приєдналися 32 держави. Станом на сьогодні Україна вже уклала 8 двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.

Декларація, в свою чергу, була заснована на ідеях, закладених у концепції Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact) та містить деякі її положення. Сам Kyiv Security Compact було розроблено експертами Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України Єрмака-Расмуссена, що почала акивно працювати з весни 2022 року


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров