Україна перемогла Росію у "війні" за борщ

01 июля, 13:52
БорщНаш! - фото 1
БорщНаш!

1 липня у Парижі на позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО більшістю голосів ухвалено рішення про включення «Культури приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, , що потребує термінової охорони.

Цей Список ЮНЕСКО складається з елементів нематеріальної спадщини, які, на думку держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, потребують прийняття невідкладних заходів для їх збереження. Внесення певного культурного елементу до цього переліку сприяє мобілізації міжнародного співтовариства та допомозі зацікавленим сторонам у вжитті необхідних захисних заходів.

Також відповідне рішення було ухвалено в Україні - на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Таким чином, було поставлено крапку у нахабних зазіханнях росіян на українське національне блюдо.

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ - це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО", - прокоментував подію міністр культури Олександр Ткаченко.

"Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське", - додав чиновник.

 


Публикации