Україна отримає нові батареї Patriot від союзників

10 июля, 11:55
Україна отримає більше ЗРК Patriot  - фото 1
Україна отримає більше ЗРК Patriot / Пентагон

Одразу декілька західних країн спільно надають Україні додаткові системи протиповітряної оборони – про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Білого дому 9 липня.

Заява підписана іменами президента Сполучених Штатів Джо Байдена, пре’єр-міністра Нідерландів Діка Шуфа, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, президента Румунії Клауса Йоганніса та президента України Володимира Зеленського.

Згідно з текстом, партнери передадуть Україні:

  • додаткові батареї Patriot від США, Німеччини та Румуніїкомпоненти комплексу Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами, для забезпечення роботи додаткової батареї Patriotдодаткову систему SAMP-T від Італії

«Ці п’ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи можна було швидко використовувати. Ми працюємо над подальшим оголошенням цього року додаткових стратегічних систем ППО для України», – заявили підписанти.

Також, йдеться в заяві, протягом найближчих місяців США та партнери мають намір надати Україні «десятки тактичних систем протиповітряної оборони». В тому числі йдеться про NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard. Як очікується, ці системи «ще більше розширять і посилять покриття протиповітряної оборони України»:

«Кілька членів Альянсу, в тому числі Канада, Норвегія, Іспанія та Велика Британія, продовжуватимуть відігравати важливу роль у забезпеченні цими системами, а багато інших прибічників України допомагатимуть у забезпеченні перехоплювачами».

Читайте також: FT: США та Ізраїль ведуть переговори з Києвом про надання Україні до 8 систем Patriot

Володимир Зеленський прокоментував заяву, назвавши її «конкретним результатом» роботи на саміті НАТО у Вашингтоні. Він подякував партнерам за ухвалення Декларації на підтримку системи протиповітряної оборони України.

«Додаткові ЗРК Patriot, SAMP/T та IRIS-T SLM, а також інші тактичні ракетні комплекси, які мають надійти в Україну від партнерів, допоможуть нам знищувати російські дрони та ракети й краще захистити українців від російського повітряного терору, таких як вчорашня жорстока атака на нашу головну дитячу лікарню», – додав він.

Радіо Свобода

Публикации