Україна офіційно підтримала протести грузинського народу

08 марта, 21:20
Україна уважно стежить за подіями в Грузії - фото 1
Україна уважно стежить за подіями в Грузії / Соцмережі

Міністерство закордонних справ України уважно стежить за подіями у Тбілісі та підтримує народ Грузії у його прагненні продовжити розбудову європейського майбутнього країни.

Про це йдеться у коментарі щодо масових протестів у Тбілісі, оприлюдненому на сайті МЗС.

"Як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, Грузія має неухильно гарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест", — йдеться у повідомленні МЗС України.

У МЗС зауважили, що взяли до уваги намір президентки Грузії Саломе Зурабішвілі ветувати закон про так званих "іноземних агентів" (калька з російського диктаторського закону), ветувати закон і підтримало позицію ЄС, за якою проект закону в поточній редакції суперечить європейським цінностям.

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести на тлі підтримки парламентом законопроекту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу". Поліція почала розганяти учасників акції, застосовуючи водомети та сльозогінний газ.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" розпочалися, відновилися 8 березня з новою силою.

Наразі в Грузії при владі проросійські сили, які зайняли відверто антиукраїнську позицію. Натомість грузинський народ підтримую боротьбу України проти окупантів. Наразі чимало грузин воюють на боці України - їх національне представництво серед добровольців є найбільшим.

Суспільне

Публикации