Україна і Нідерланди підписали угоду про гарантії безпеки

01 марта, 18:36
Президент Зеленський вітає прем'єра Рютте у Харкові - фото 1
Президент Зеленський вітає прем'єра Рютте у Харкові / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 березня підписали у Харкові двосторонню безпекову угоду&

Підписаний документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України.

Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.

Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО.

Я вдячний Прем'єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися, - заявив президент Зеленський.

Крім того, прем’єр-міністр Нідерландів заявив, що Королівство підтримає чеську ініціативу щодо направлення до України 800 тисяч боєприпасів, виділивши на це 250 мільйонів євро.

«Ми знаємо, що в багатьох країнах є снаряди та системи, які зараз нагально не потрібні, щоб захищати безпосередньо ці держави. Тому ми працюємо з цими країнами, щоб впевнитися, щоб більше систем потрапляли в Україну… Нідерланди допоможуть чеській ініціативі закупити 800 тисяч боєприпасів. І це станеться найближчими тижнями. Я наразі можу сказати, що ми виділимо 250 мільйонів євро», – сказав він на спільній з українським президентом Володимир Зеленський пресконференції.

Прем’єр-міністр Нідерландів висловив впевненість, що колеги з НАТО приєднаються до цього процесу, і боєприпаси будуть доставлені в Україну так швидко, наскільки це можливо.

Радіо Свобода

Публикации