Активісти організації PROSUD, яку створив Антимайдан, вичають біографії та статки кандидатів, що претендують на роботу в оновленому Верховному суді. До нового суду прагнуть старі кадри із дуже сумнівною репутацією та майном. Сайт Без Табу публікує чергове розслідування громадських активістів.
У межах конкурсу до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду до наступного, другого етапу, допущено 112 кандидатів. Інші 87 учасників – не пройшли перший етап кваліфікаційного оцінювання, а відповідно – вибувають із конкурсу. Однією із кандидаток на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, яку допущено до наступного етапу є Євграфова Єлизавета Павлівна - чинний суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Суддівську кар’єру Євграфова Єлизавета Павлівна обрала, слідуючи стопами свого батька, Євграфова Павла Борисовича, який був суддею Конституційного суду України (1997-1999), а потім і заступником Голови Конституційного Суду України у відставці (1999-2002 рр.). Свою власну кар’єру Єлизавета Павлівна розпочала в якості судді Господарського суду Київської області наприкінці 2004 року. Пізніше, указом Президента України від 13 травня 2009 року, Євграфова переведена на посаду судді Київського апеляційного господарського суду в межах п’ятирічного строку. Через рік Постановою Верховної Ради України вона обрана на посаду судді цього суду безстроково. Втім, в апеляційній інстанції Євграфова не затрималася, адже вже через декілька місяців Постановою Верховної Ради України від 21 жовтня 2010 року вона обрана на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, де працює і нині.
Також, на сайті «Посіпаки» зазначається, що Євграфова Єлизавета разом із своєю матір’ю Бєлогубовою Олександрою Олексіївною була помічником народного депутата від Комуністичної партії Гуренка Станіслава Івановича (2002 – 2006 рік).
Як уже зазначалося, Єлизавета Павлівна є одним із кандидатів до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. На тестуванні кандидатка отримала 77,25 балів за письмове тестування та 71,5 балів за практичне завдання, що є цілком пристойним результатом.
Та найцікавіша інформація про Євграфову Єлизавету Павлівну пов’язана з її майном. У розслідуванні журналістки Марії Землянської для «Слідство.Інфо» в 2015 році зазначається, що Єлизавета Євграфова очолювала список найбагатших суддів ВССУ. У своїх деклараціях за 2013-й, 2014-й, 2015-й, 2016-й Єлизавета Павлівна вказала дохід на загальну суму понад 4,3 мільйона гривень. З цієї суми лише 1,391 млн. гривень – заробітна плата. Ще 1, 03 млн. грн – кошти вилучені від продажу майна. Ну а найцікавіша частина – це 1,361 млн.грн. отримані як «дарунки, призи, виграші». Це при тому, що ніхто із членів сім’ї не має власного бізнесу – а отже, навряд чи може дозволити собі робити такі подарунки.
Також у Євграфової Єлизавети багато рухомого та нерухомого майна. Проживає кандидатка до Верховного суду у будинку на 252 м² у Ворзелі що під Києвом. Відповідно до даних Реєстру речових прав Єлизавета Павлівна отримала цей будинок, а також земельну ділянку під ним у 2014 році у подарунок.
У своїй декларації Євграфова Єлизавета зазначила що вартість будинку – 1 250 398 грн.Швидше за все, саме ця вартість вказувалась у договорі дарування і з цієї вартості сплачувались податки. Зазначимо, що подібні будинки за цією ж адресою коштують від 4 млн. грн. Дивною видається і ціна земельної ділянки під цим житлом – 110750 грн. Адже ціна за сотку землі в цьому районі стартує від 70 тис. грн. – тобто 770 000 гривень за 11 соток землі.
Ось як виглядає цей будинок:
Будинок судді
В уточненні до щорічної декларації за 2015 рік Єлизавета Павлівна додала ще сарай з надбудовою на 79 м² біля цього ж будинку.
У власності чоловіка Євграфової Стефановича Олександра Олександровича знаходиться частина квартири у Харкові на 64 м².
Не менше майна є у матері судді Євграфової. Бєлогубової Олександри Олексіївни. Мати судді має у власності 3-х кімнатну квартиру на бульварі Лесі Українки, 28. Ціна такої квартири – не менше 100 тис. дол. Також Олександра Олексіївна має два парко-місця в ЖК «Голосієво», за адресою вулиця Голосіївська, 13в. Їхня ціна – близько 130 тис. грн.
Та найцікавіша власність матері Євграфової – пансіонат на 662 м² в окупованому Криму придбаний у 2014. Він зареєстрований за адресою м. Феодосія, смт. Курортне, вул. Науки 6-Б. За кадастровим номером земельної ділянки, на якій розташований пансіонат, ми остаточно пересвідчились, що це власність саме матері Євграфової.
Пансіонатом є готель «Iskander», http://iskander-hotel.com/ в якому можна без проблем забронювати номери на booking.com. Його адреса співпадає із адресою земельної ділянки та пансіонату, якими володіє Бєлогубова Олександра Олексіївна. Тож виходить, що матір судді займається бізнесом в Криму. За нашою інформацією Бєлогубова Олександра Олексіївна регулярно їздить до Москви та окупованого півострова.
Готель матері судді
Не тільки мати, але й чоловік судді Євграфової володіє землею в Криму. Так, чоловік судді Стефанович Олександр Олександрович має 6 соток землі у Коктебелі.
За місяць до окупації Криму Олександр Олександрович також придбав 10 соток землі на півострові у селі Штормове, що знаходиться на самісінькому березі Чорного моря. В середньому, ціна чорноморського узбережжя в цьому місці стартує від 400 тис. грн.
Щодо рухомого майна, то суддю Євграфову можна побачити на Land Rover Range rover sport 2015–го року. На цій машині Єлизавета Павлівна приїхала на тестування до нового Верховного суду. Право користування цим автомобілем у 2016 році Єлизавета Павлівна отримала від своє мами – Бєлогубової Олександри Олексіївни. Ціна такого авто – близько 60 тис. дол. його нам вдалося зафіксувати на подвір’ї будинку Єлизавети Павлівни у Ворзелі.
Втім, як зазначає сама Єлизавета Павлівна, в основний час вона користується старішою Toyota Land Cruiser 150 Prado 2012-го року. Ціна такого автомобіля стартує від 800 тис. грн.
Дорогі автомобілі полюбляє і син Єлизавети Павлівни – Євграфов Павло Романович. Для своїх потреб студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка використовує Mazda 6 2016-го року. Ціна такого авто – близько 27 тис. доларів.
Вже незабаром кандидат до Верховного суду Євграфова Єлизавета Павлівна буде пояснювати походження свого майна Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності. Ми сподіваємося, що найбагатша суддя ВССУ 2015 року дасть відповідь на всі запитання, або ж справедливо залишить змагатися за крісло судді Касаційного цивільного суду.
Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
PROSUD