У Придністров'ї все готово для нападу на Україну

26 апреля, 12:12
З Придністров'я почали тікати цивільні - фото 1
З Придністров'я почали тікати цивільні

Після того як російське вторгнення до України захлинулося у Кремлі почала панічно шукати варіанти. Одним з них стало нещасне Придністров'я.

Придністров'я - один з найстаріших очагів "руського міру" - цьому злиденному нариву на тілі незалежної Молдови вже 30 років. Весь цей час ця територія є окупованою росіянами, маргіналізованою та доведеною до жебрацького стану.

Натомість Росія використовувала цей анклав як джерело турбулентності та нестабільності в регіоні, а також я важель впливу на Україну та Молдову. Після провалу "руської вєсни" в Одесі у 2014-му році про Придністров'я забули, але у 2022 році про цей нарив довелося згадати.

У Придністров'ї все готово для нападу на Україну - фото 210946

Росія всіма силами намагалася втягнути Придністров'я у новий раунд війни проти України, але окупанти в анклаві є слабкими - там практично немає боєздатних військ (до тисячі вояків + найманці), а логістика є проблемною, адже здійснюється фактично лише по повітрю. Через це Придністров'я не наважувалося відкрито влізти у авантюру.

Ситуація змінилася наприкінці квітня. Перед Великоднем російське командування оголосило про план по захопленню Півдня України та створення коридору до Придністров'я.

У Придністров'ї все готово для нападу на Україну - фото 210942

Після цього 25 квітня у Тирасполі ФСБ інсцінувала теракт - фейковий обстріл з гранатометів місцевого МГБ, вночі були обстріляни також радіовишка в селі Паркани поблиху Бендер, а також військова частину в районі селища Маяк.

У Придністров'ї все готово для нападу на Україну - фото 210943

Ці фейки місцеві за наказом Москви змушені були оголосити як "Казус Беллі" та почати готуватися до воєнних дій. Наразі у Придністров'я оголошено "Червоний рівень" небезпеки - всі місцеві бомжі готуються до війни. У анклаві навіть відмінили святая святих - парад на 9 травня.

В "республіці" почалася паніка - сотні автівок потягнулися на виїзд з цього проклятого осередку "руського міру".

При цьому Кишинів висловив занепокоєння, а Росія вже не приховує своїх агресивних планів.

Схоже, що саме Молдова буде наступною ціллю росіян, адже через українську територію пробитися до Придністров'я вони ніяк не зможуть - бо будуть жорстоко биті.

Таким чином, у найближчі години може з'явитися новий фронт. Наразі країни НАТО ніяк не відреагували офіційно на цю загрозу. Мовчить і Румунія, хоча російські пропагандисти відводять їй у своїх планах велику роль. Адже вся "операція" по окупацію Молдову росіянами планується як "превентивний удар" проти румунського "вторгнення" до Придністров'я.

БЕЗ ТАБУ

Публикации