У Німеччині обрали наступника Меркель

16 января, 14:44
Армін Лашет та Ангела Меркель - фото 1
Армін Лашет та Ангела Меркель

Учасники онлайн-з'їзду Християнсько-демократичного союзу (ХДС) проголосували за нового голови партії, який замін багаторічного лідера партії та чинного канцлера Німеччини Ангелу Меркель.

Учасники з'їзду ХДС обрали новим головою партії 59-річного прем'єр-міністра федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія Арміна Лашета.

Кандидатуру Лашета в суботу, 16 січня, підтримали у другому турі - голосування проходило в режимі відеоконференції.

Його суперниками в боротьбі за пост голови партії, що входить в правлячу у ФРН коаліції, були повернувся з бізнесу в політику колишній глава фракції ХДС в бундестагу Фрідріх Мерц і голава зовнішньополітичного комітету Бундестагу Норберт Реттген.

У другому турі голосування брали участь Лашет і Мерц.

Формально процедура обрання нового голови партії завершиться після голосування поштою, оскільки варіант онлайн-голосування не передбачений в законі про партії Німеччини. З'їзд ХДС з метою обрання нового голови двічі переносився через пандемію.

Новий голова ХДС є одним з найбільш ймовірних кандидатів на пост канцлера від консервативного блоку ХДС/ХСС на вересневих виборах в бундестаг.

Потенційними кандидатами також вважаються прем'єр-міністр Баварії і голова Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зьодер, популярність якого значно зросла в масштабах всієї країни під час пандемії, а також міністр охорони здоров'я ФРН Йенс Шпан.

Нинішній канцлер ФРН, політик від ХДС Ангела Меркель, яка очолює уряд країни вже 15 років, відмовилася знову висувати свою кандидатуру за станом здоров'я.

Німецька хвиля

Публикации