У Львові пройшов тренінг інструкторів, що викладають для ЗСУ міжнародне гуманітарне право

04.12.2023, 11:51
У Львові пройшов тренінг інструкторів, що викладають для ЗСУ міжнародне гуманітарне право - фото 1

Нещодавно в Львові за сприяння Женевського центру з управління у сфері безпеки (DCAF) відбувся тренінг для інструкторів на тему "Особливості викладання міжнародного гуманітарного права (МГП) військовослужбовцям Збройних Сил України під час російсько-українського збройного конфлікту".

До заходу було залучено міжнародних і національних експертів з військового права, представників військового управління та структурних підрозділів Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Також у тренінгу взяли участь тренери ГО "Ліга офіцерів", які будуть задіяні у впровадженні проєкту з глибокого вивчення норм МГП військовослужбовцями.

У Львові пройшов тренінг інструкторів, що викладають для ЗСУ міжнародне гуманітарне право - фото 215120

На початку заходу полковник Богдан Сеник, начальник Управління зв'язків з громадськістю Збройних Сил України, відзначив великозначущу роль підтримки DCAF в умовах відбиття російської агресії. Він, від імені Головнокомандувача та начальника Генерального штабу Збройних Сил України, висловив подяку керівнику відділу Європи та Азії Женевського центру з управління у сфері безпеки Дарку Станчичу та вручив пам'ятний знак.

У Львові пройшов тренінг інструкторів, що викладають для ЗСУ міжнародне гуманітарне право - фото 215121

Важливо відзначити, що під час тренінгів успішно поєднувалися теорія і практика, що сприяло конструктивному обміну думками з врахуванням досвіду сучасних збройних конфліктів. Учасники практичних дискусій спрямовували свої зусилля на розробку єдиної стратегії вирішення модельованих проблемних ситуацій, пов'язаних із застосуванням норм МГП в зонах ведення бойових дій.

Нещодавно розпочатий проєкт із глибокого вивчення МГП, що підтримується DCAF, є актуальним для Збройних Сил України з лютого 2023 року. Реалізацію цього проєкту здійснює ГО "Ліга офіцерів", яка має Меморандум про співробітництво з Генеральним штабом Збройних Сил України.


Публикации