У Хмельницькому заборонили московських попів

04.04.2023, 14:09
Хмельницький проти московських попів - фото 1
Хмельницький проти московських попів / ye.ua

Депутати Хмельницької міської ради 4 квітня вирішили забрати в Української православної церкви право на користування 13 земельними ділянками.

На одній із цих ділянок розташований собор, у якому побили українського військового. Поки що це всі ділянки, які депутати міськради можуть забрати в УПЦ МП. Проте в Хмельницькому є більше будівель цієї церкви.

Місцеві депутати прийняли рішення заборонити діяльність Української Православної Церкви московського патріархату на території Хмельниччини.

Про це повідомив у фейсбуці депутат обласної ради Руслан Лещишин.

«Велике Історичне рішення. Московський патріархат в Хмельницькій області заборонений. Це рішення найвищого преставницького органу області Хмельницької обласної ради. Ми довго до цього йшли», - написав він.

Також міські депутати закликали Верховну Раду заборонити діяльність УПЦ МП у Хмельницькому, а СБУ — перевірити всі собори УПЦ МП.

Ситуація у Хмельницькому:

Таку реакцію депутатів спричинило побиття московськими попами ветерана 2 квітня. Цей інцидент обурив громаду - місцеві мешканці почали збиратися біля храму та провели збори, на яких було ухвалено рішення про перехід від УПЦ МП до ПЦУ. Пізніше хмельницкий митрополит УПЦ МП Антоній передав ключі від храму громаді. За це керівництво УПЦ МП в авральному порядку оголосило про відсторонення Антонія.


Публикации