У Фінляндії затримали відомого російського воєнного злочинця, який катував українців

25 августа, 14:46
На російського воєнного злочинця чекає екстрадиція - фото 1
На російського воєнного злочинця чекає екстрадиція

У Фінляндії затримано російського воєнного злочинця Яна Петровського, одного з лідерів неонацистського угруповання "ДШРГ Русіч", яке здійснює системні воєнні злочини проти України з 2014 року.

Затриманий фінською владою росіянин Петровський на прізвисько "Славян" підозрюється у терористичних злочинах з червня 2014 року до серпня 2015 року в Луганській та Донецькій областях, повідомив канал із посиланням на документи слідства.

Питання про його арешт обговорюватиметься сьогодні вдень у районному суді Ітя-Уусімаа. За даними журналістів, поліція вимагає заарештувати його "з метою сприяння розслідуванню та екстрадиції злочинця". Україна вимагає його видання.

Пропагандистський ресурс росіян ТАСС повідомив, що Москва направила "запит на проведення зустрічі із затриманим на запит України громадянином РФ".

Петровський з 2004 року проживав у Норвегії (мав дозвіл на проживання, термін якого сплив), де брав активну участь у діяльності ультраправих організацій у Норвегії та Швеції.

Він воював на території України у 2014-2015 роках і при цьому без проблем мешкав у Норвегії. 18 жовтня 2016 року його затримала у Вестфольді норвезька служба безпеки PST лише за порушення закону про імміграцію.

У Фінляндії затримали відомого російського воєнного злочинця, який катував українців - фото 214444

Воєнний злочинець Ян Петровський

Офіційний Київ вимагав від Осло видання військового злочинця Петровського, але цей запит не був задоволений: його депортували до РФ, де він проживав у Санкт-Петербурзі.

Нині, сподіваємось, Фінляндія не повторить помилок сусідів і видасть воєнного злочинця Україні.

Ліга

Публикации