Трамп був корумпований росіянами

06.11.2017, 17:45
Уілбур Росс в тіні Дональда Трампа - фото 1
Уілбур Росс в тіні Дональда Трампа / Getty Images

Історик Василь Расевич, аналізуючи Paradise Papers та офшорну діяльність наближеного до Дональда Трампа міністра торгівлі Уілбура Росса, робить висновок, що росіяни фактично незаконно фінансували нинішнього президента США.

Сьогодні швайцарська NZZ опублікувала надзвичайно цікаву статтю про міністра торгівлі в уряді Трампа - Wilbur Ross. Документи з Paradise Papers демонструють, що міністр Росс з 2012 року провадить незлі гешефти з підсанкційними росіянами. І не просто з росіянами, а з старшим зятем Путіна Кірілом Шамаловим.

Виявилося надзвичайно багато цікавих фактів. По-перше, ще в 2012 році фірма Росса за 110 млн. доларів купила контрольний пакет акцій в такій собі російській фірмі Навігатор. Навігатор двома танкерами постачав скраплений газ від російської фірми Сібур в Європу. Особливо успішно пішов цей бізнес після запровадження американських санкцій проти Росії. З 2014 Навігатор заробив на цьому 68 млн. доларів. Докупив ще два кораблі і став спроваджувати російський газ вже чотирма кораблями до Європи.

А тут починається найцікавіше. У 2013 році Кіріл Шамалов одружується з донькою Путіна Катєріною. І тоді ж стає віце-президентом Сібур. Він контролює частку в 21% акцій, що становить 2,85 млд. доларів. За кілька років частка зменшилася на 3,9%, але Шамалов не вийшов зі складу правління.

Наступною акцією Росса стало інвестування 400 млн. євро в збитковий Bank of Cyprus. Банк відомий тим, що його основними клієнтами були багаті росіяни. І тут знову починаються цікаві події. Володарем найбільшого пакету акцій банку був такий собі Дмітрій Риболовлєв. Російський олігарх, що володів футбольним клубом "Монако" і відзначився тим, що в найскладніший для банку час купив у... Дональда Трампа вілу на Флориді за 95 млн. доларів. Але найцікавіше навіть не це, а те, що цю віллу Трамп купив чотири роки перед тим всього за 41 млн. доларів. Таким чином Трамп після 4 років користування віллою заробив на ній 54 млн. доларів.

Хоча журналіст видання пише, що ці дані не матимуть юридичних наслідків для міністра Росса і вцілому для команди Трампа і навіть спецпрокурор Мюллер не зможе їх використати, щоб встановити зв'язок між Трампом та Кремлем, поява подібних свідчень неймовірно обнадіює.

І якщо я раніше думав, що Трамп просто розбалуваний американський бізнесмен, то тепер бачу, що й він був корумпований росіянами. І тепер більш за все ця історія закінчиться імпічментом.

Пост Василя Расевича на фейсбуці

Без табу

Публикации