Автор спецпроекту “Далека близька країна” Марія Бурцева у День праці розповідає про незвичайні та незвичні канадські професії.
Хранитель Кубку Стенлі
Це заняття без перебільшення можна назвати індивідуальним за призначенням, оскільки Філіп Прітчард багато років обіймає посаду хранителя головного трофею NHL - хокейної ліги, що об’єднує команди з США та Канади. Серед посадових обов’язків цієї професії - догляд за кубком, аби той не було пошкоджено або загублено.
Вже 27 років Філіп Прітчард подорожує разом із цим бажаним спортивним трофеєм, підтримує його у чистоті, прибираючи навіть відбитки пальців. Причому займається усіма цими справами чоловік безкоштовно. За словами самого хранителя, для нього є важливим досвід перебування поряд із трофеєм, заради якого живуть хокеїсти.
Координатор(ка) кленового сиропу
Координатори й координатори кленового сиропу є професіоналами широкого профілю, оскільки долучаються до всіх етапів виробництва та маркетингу цього національного продукту Канади. Ці посадовці керують не тільки самим процесом збирання соку кленів та виготовлення кленового сиропу, але й шляхом готового сиропу до млинців на столі.
Водії снігоочисних машин
На півночі Канади серед різних напрямків ремонтних робітників, лідером професійного попиту є водії снігоочисних машин. Не варто недооцінювати це заняття, оскільки для багатьох поселень у засніжені зимові місяці саме снігоочисні машини та їхні водії забезпечують мобільність пересування.
Поліція із боротьби з полярними ведмедями
У провінції Манітоба, на узбережжі Гудзонової затоки, між тайгою та тундрою, усамітнено розташоване невеличке портове містечко Черчилл. Цей населений пункт відомий завдяки щорічній міграції білих ведмедів, чий шлях під час сезонного полювання на тюленів пролягає саме через Черчилл.
Окрім статусу «світової столиці полярних ведмедів», місцеві жителі знайомі із цими могутніми тваринами, які мають звичку блукати посеред портового містечка. У зв’язку із цим, у Черчиллі створили спеціальні поліцейські патрулі, які займаються тим, що спрямовують ведмедів, які опинилися у місті, за його межі.
Для агресивних тварин створили навіть тимчасові місця утримання, де ці чотирилапі перебувають до сезону полювання на тюленів, із початком якого їх звільняють, і вони приєднуються до своїх побратимів.
Збирачі хробаків
Працівники, які займаються цією роботою, що очевидно із самої назви, збирають хробаків для наживки під час риболовлі. Робочий час у них розпочинається разом із сутінками – від заходу сонця до світанку збирачі у шахтарських касках із ліхтариками нишпорять вологими луками, садами та парками у пошуках дощових хробаків. Зрештою, після збору хробаків сортують, пакують у контейнери, і транспортують до замовників.
Техніки дикої природи
Ці незвичні професіонали причетні водночас і до справи захисту природи, на кшталт українських лісничих, і до технічної гілки обслуговування. Такі люди допомагають науковцям, які працюють у галузі біології, екології, збереження та відновлення тваринного та рослинного світу.
Техніки дикої природи займаються встановленням картографічного та GPS обладнання, камер й іншої техніки, яка надає можливість вести спостереження та моніторинг за дикими тваринами природному середовищі їхнього проживання.
Шеф-кухари пути́ну
Пути́н – це зовсім не образливе слово, а одна з національних страв квебекського фаст-фуду – картопля фрі з розсільним сиром та солодкою підливкою, популярність якої з часом поширилась і на інші регіони Канади (та поза її межами).
Через любов до цієї страви виокремилась окремий напрям серед канадських шеф-кухарів, які створюють різні варіації путину. У результаті такого поширення та розвитку приготування, путин з’явився у меню багатьох місцевих ресторанів та канадських філій таких мереж, як KFC, McDonald’s, Burger King та ін. А там, де є страва, є і шеф-кухарі-спеціалісти.
Отже, саме такі професії, на наш погляд, є незвичайними та незвичними у Канаді. Серед інших цікавих занять канадців є і такі, як дояри й доярки змій, змащувальники(ці) форм для випічки, перекладачі з квебекської французької мови, та навіть такі дивні спеціалізації, як гострильники(ці) олівців. Канада має ще багато цікавинок, і ми неодмінно про них розповімо.
Марія Бурцева, спеціально для Без Табу