Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади

12.06.2017, 15:30
У колі друзів - фото 1
У колі друзів

Оглядач Без Табу на прикладі нещодавнього скандалу навколо українських чиновників та Миколи Злочевського показує, як політики дурять електорат і чому електорат на це заслуговує.

Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади - фото 50405Підписуйтесь на наш канал в Telegram і отримайте підбірку тільки цікавих та вжливих новин!

Навіть зараз, коли рішучі реформи вже мають чіткі обриси, а пересічний українець начебто має відчувати певне покращення, одне питання лишається актуальним. І лишиться таким ще довго. Цікаво, що повинно статися, щоб наші політики нарешті перестали вважати власний електорат довірливими вівцями, яких можна годувати будь-якою брехнею з наївними виразами обличчя? Особливо, до речі, в тих випадках, які стосуються не стільки професійної діяльності, скільки приватних нібито відносин з ворогами держави.

2 червня у Монако відбувався міжнародний енергетичний форум, який нібито організовував Інститут Адама Сміта. Розглядатися там мали перш за все питання енергетичної безпеки. Україну представляли віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступниця Ігора Насалика Наталія Бойко, що відповідає в Міненерго за питання євроінтеграції та голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Обговорили нагальні проблеми, набили шлунки на фуршеті і роз’їхалися по домівках – типова програма типового програмного заходу, про проведення якого 99% українців і знати не мали. Але сталося дещо позапланове.

Українська делегація сфотографувалася на пам'ять з Миколою Злочевським, міністром екології часів правління Януковича, якого нинішня влада то вважає, то не вважає начебто вважає закоренілим злодієм і мріє щонайменше потримати за грудки. Років зо двадцять тому ніхто б ні про що не дізнався, але зараз історія набула максимально можливого розголосу.

Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади - фото 51113

Великій людині - великій сапфір

Минулого року щось схоже пережив Юрій Луценко, коли його власна помічниця необачно поширила на фейсбуці світлини з ділової зустрічі на Кіпрі, що проходила за участі неформального куратора ГПУ нардепа Олександра Грановського. Того самого Грановського, що темні справи Злочевського якраз и покриває.

Нині ж виявилося, що одним зі співорганізаторів форуму була фірма під назвою Burisma, що за дивним збігом обставин належить саме Миколі Злочевському. Народ цілком логічно обурився – однією рукою, значить, обіцяєте схопити крадія, а іншою обіймаєте його? В цивілізованому світі на подібні претензії заведено відповідати. От тільки відповіли фігуранти скандалу так, що і не знаєш тепер – чи сміятися, чи плакати.

Як відрізнити злочинну від незлочинної влади. Гід Схем

Володимир Кістіон, скажімо, наголосив на тому, що їхав до Монако перш за все займатися робочими справами, а потім вже робити усе інше. І взагалі, там і без Миколи Злочевського було чимало відомих осіб – принц Монако Альбер, колишній президент Польщі Кваснєвський… З останнім, до речі, фотографуватися теж якось не комільфо з огляду на те, що він підтримує досить теплі стосунки з кланом Вілкулів та деякими іншими маргіналами з українськими паспортами. Але член українського уряду про це навряд чи думав. Між рядків його промови так і читалося: ну хто ви такі, щоб я звертав увагу на ваше обурення, самі ж, либонь, сміття досі повз урни кидаєте.

Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади - фото 51110

Чи розуміє Ніна Южаніна як смішно вигядають її пояснення?

Ніна Южаніна ж повела себе так, як личить в подібних випадках типовій радянській жінці. Пані народна обраниця зробила невинний вираз обличчя і прикинулася цілковитою дурепою – який Микола Злочевський, про що ви говорите, я про існування цієї людини і почула-то ледве не вперше! Гаразд, за бажання можна припустити, що людина, яка з’явилася у великій політиці три роки тому, колишнього міністра могла і не знати (що насправді малоймовірно). Але бентежать дещо інші слова Ніни Южаніної: «Зі здивуванням почула запитання від моїх знайомих про те, що якісь журналісти обсмаковують фотографію, яка була зроблена на форумі. Будь-ласка, якщо журналістам немає більше чим зайнятися і вони навіть не мають уяви, що в країні є люди, які просто займаються справою».

Заступник міністра енергетики Наталія Бойко на відміну від Южаніної клеїти дурня не стала. Її пояснення, звичайно, теж виглядає недолуго, але чомусь не викликає такого обурення

Між рядків читається несамовите обурення і передбачувана вимога: ніхто не має права писати про політиків те, чого самі політики чути про себе не хочуть. Так, навіть якщо це правда. От тільки дехто забуває про те, що офіційної цензури певний час не було навіть в Радянському Союзі, нехай і лише в останні роки його існування. Якщо такі речі вголос говорить людина, що ще не встигла стовідсотково перетворитися на класичного представника політичної еліти, а раніше тривалий час була звичайною «робочою конячкою», то що на цей рахунок думає умовний Нестор Шуфрич?

Згадка про закарпатського магната-маргінала тут з’явилася невипадково, адже напередодні він породичався з самим Кличком. Ні, не з міським головою Києва, як дехто міг подумати, а лише з його братом, який став хрещеним батьком дитини одіозного члена колишньої Партії Регіонів. Цікавішою за персону кума тут виглядає лише персона куми – всі ж пам’ятають, чиєю дружиною є Оксана Марченко? Отож бо й воно. Нестора Івановича тепер можна в межах пристойності називати не агентом впливу Медведчука, а його родичем. Деякі пригодовані з проросійської руки ЗМІ так і чинитимуть, мабуть.

Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади - фото 51111

Можна навіть не сумніватися, що той з братів, який не є кумом Шуфрича, дасть з цього приводу коментар, який миттєво розійдеться на цитати. Але цікаво інше: яка частина електорату правлячої партії захищатиме Кличка/Кличків, мотивуючи свою позицією величезними заслугами боксерів перед країною? Питання стає вдвічі цікавішим, коли стає зрозуміло, що Кістіона по суті не захищав ніхто – а колишній заступник міського голови Вінниці представляє той самий політичний табір, що й брат новоспеченого кума Шуфрича. Непослідовно, пані та панове, дуже непослідовно.

От і виходить, що певна частина населення України як була дурнями, так і лишилася. Так-так, незалежно від того, ким їх вважають українські політики.

З повагою,

Гриць Якович Вареник, літературознавець

Тест Злочевського. Як зустрічаються злочинна та незлочинна влади - фото 50405Підписуйтесь на наш канал в Telegram і отримуйте підбірку тільки цікавих та вжливих новин!

Без Табу

Публикации