Так убивали місто, збудоване моїми предками

25.09.2017, 10:18
Київ, 26 вересня 1941 року - фото 1
Київ, 26 вересня 1941 року

Письменниця Оксана Забужко у річницю знищення історичного центру Києва нагадує, як Україна опинилася крайньою у битві двох тоталітарних режимів.

Ух яке знакове фото прислали: перші вибухи на Хрещатику цього дня 1941 р.! (судячи з локації - "Дитячий світ", над яким розташувалась німецька комендатура, і кінотеатр на Прорізній). Перше в історії застосування радіокерованих мін.

Так убивали місто, збудоване моїми предками - фото 76263

Так убивали місто, збудоване моїми предками: необлічимі жертви, назавжди знищений у вогненному пеклі історичний центр (вічний уклін Олексі Повстенку за врятовану Софію - потім він ще подарував американцям Капітолій!), і десятки тисяч розлізлих по садах і парках погорільців, і кількатижнева пожежа, в якій, здавалось, задихнеться все живе (ох як пора нам нарешті видати досі неопубліковані щоденники Докії Гуменної, яка все те фіксувала!), - і тут-таки схоплені німцями заручники, і блискавично поширена "гібридна" чутка, ніби це все "жиди наробили"(с), і за кілька днів - Бабин Яр...

Так починався Голокост.

Так один сатанинський режим передав на моїй землі естафету другому - і цей "танець демонів" став головним мотивом 20-го століття.

І все ще не хоче кінчатись.

Операція Вогняний смерч: Як радянська влада знищувала Київ

Сьогодні, цього самого дня, через 76 рр. в Німеччині все ще рвуться до влади на виборчих дільницях "радіокеровані" з Кремля "міни", і "Альтернатива", чий ватажок, А. Гаулянд, відкрито й цинічно пропонував "поділ України" (знов на Райхскомісаріат і Дістрікт Галіцієн, що?), - пишуть, начебто таки проходить в парламент.

Останнє відлуння тої війни. Останні поштовхи.

Історично вони вже нічого не вирішують. Але дим і чад пускатимуть на нас - до останнього.

Згиньте вже, нечисті. Розточіться, щезніть, - разом із вашим, дотла прогнилим Карфагеном.

Fiat justitia.

Пост Оксани Забужко на фейсбуці

Без Табу

Публикации